جمعه , ۱ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / مجید انصاری: مجلس نهم وقت دولت و مجلس را گرفت/۳ هزار و ۵۰۰ سوال نمایندگان از دولت

مجید انصاری: مجلس نهم وقت دولت و مجلس را گرفت/۳ هزار و ۵۰۰ سوال نمایندگان از دولت

مجید انصاریمعاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت:‌ پیشنهاد می‌کنم مجلس برای چهارسال آینده برنامه‌ای برای اصلاح قوانین و سازمان‌دهی امر نظارت داشته باشند تا به آسیب‌های مجالس گذشته دچار نشود.

به گزارش ایسنا، مجید انصاری در نشست هم‌اندیشی برگزیدگان مرحله اول و نامزدهای مرحله دوم ائتلاف امید در انتخابات مجلس دهم که در محل کتابخانه‌ ملی برگزار شد، اظهار کرد: بنای دولت تعامل حداکثری با مجلس دهم است و دولت خواهان همکاری و تعامل با این مجلس است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجلس دارای ابزارهای مهمی در حوزه قانونگذاری و نظارت است. اما در حوزه قانونگذاری مجلس دچار آسیب بزرگی است. اکنون بیش از ۱۱ هزار عنوان قانونی با هزاران ماده قانونی وجود دارد و این امر موجب وجود حجم بسیار زیادی از قوانین است. این آسیب، مجریان را با تزاحم قانونی مواجه کرده و دستگاه نظارت را هم در تطبیق عملکرد مجریان با قانون دچار مشکل کرده و راه را برای قانون‌گریزان هموار کرده است.

انصاری در ادامه با بیان این‌که «سوال و تذکر حق نمایندگان مجلس است» خاطرنشان کرد: ما در این مدت شاهد ۳ هزار و ۵۰۰ سوال نمایندگان مجلس نهم بودیم و هر روز وزرا برای پاسخگویی به مجلس رفته‌اند که این مسئله هم وقت مجلس را گرفته و هم وقت دولت را. سوال اگر بخواهد اثرگذاری داشته باشد باید فرایند بهتری را طی کند. در این مدت هم‌چنین بیش از ۱۱ هزار تذکر به رئیس‌جمهور و وزرا داده شده به گونه‌ای که دیگر اهمیت تذکر از بین رفته و به امری عادی تبدیل شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پایان با تبریک به منتخبان مردم تهران اظهار کرد: اکنون می‌توان آینده پر امیدتر و پر فروغ‌تری را پیش‌بینی کرد و امیدواریم مجلس دهم بهتر و بیشتر از مجالس گذشته در مسیر توسعه کشور و تحکیم مبانی انقلاب و آرمان‌های امام (ره) قدم بردارد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*