شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / رحمانی فضلی خبر داد: مشارکت ۶۲درصدی مردم در انتخابات/ ۳۰ منتخب کرسی انتخابات مجلس در تهران مشخص شد

رحمانی فضلی خبر داد: مشارکت ۶۲درصدی مردم در انتخابات/ ۳۰ منتخب کرسی انتخابات مجلس در تهران مشخص شد

عبدالرضا رحمانی فضلیبه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست خبری که از شبکه یک سیما پخش شد، با اشاره به روند برگزاری و اعلام نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: خوشبختانه قانون در تمام مراحل رعایت شد، همه احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌ها تلاش کردند قانون را رعایت کنند که من از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی با اعلام اینکه شمارش آرا روز گذشته پایان یافته است، گفت: مسیری برای هماهنگی و گرفتن تأییدیه‌های لازم وجود دارد و هم‌اکنون آخرین هماهنگی‌ها در حال انجام شدن است.

وزیر کشور با بیان اینکه ۹۹ درصد کار تمام شده است، خاطرنشان کرد: تکلیف تمام حوزه‌های انتخابیه مشخص شده و جایی را نداریم که شمارش آرا در آن انجام نشده باشد. شمارش آرا در تهران تمام شده است.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: در شهر تهران مشارکت ۵۰درصدی و در کل کشور مشارکت ۶۲درصدی از سوی مردم داشتیم.

وی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم به‌سرعت مراحل بعدی را پیگیری کنیم، بعد از اعلام نتایج ۲ روز فرصت برای شکایت از جانب کاندیداها وجود دارد که امیدواریم این مرحله هم با آرامش انجام شود. تمام کسانی که در انتخابات شرکت کردند و رأی آوردند و یا رأی نیاوردند در نظام جمهوری اسلامی حتماً به خیر و برکت رسیده‌اند و همه باید تلاش کنیم امید مردم بهبود وضعیت را تقویت کرده و رقابت‌ها را تبدیل به رفاقت کنیم.

وزیر کشور درباره علت کندی شمارش و اعلام نتایج اظهار داشت: در همه حوزه‌ها شمارش آرا به‌موقع انجام شد و در تهران نیز روز یکشنبه شمارش آرا به پایان رسید و از همان شب گذشته نتایج را وارد سیستم کردیم، اگر به یاد داشته باشید همیشه اعلام نتایج شمارش آرای مجلس در تهران به روز سه‌شنبه کشیده می‌شد اما در تهران تکلیف ۳۰ منتخب کرسی‌های مجلس تعیین شدند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*