سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / سید عبدالله حسینی اظهار کرد: بانک اطلاعاتی جامع روستاهای خوزستان در دست تولید است

سید عبدالله حسینی اظهار کرد: بانک اطلاعاتی جامع روستاهای خوزستان در دست تولید است

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان گفت: به منظور برنامه ریزی دقیق و بلندمدت برای حل مشکلات روستاهای خوزستان، بانک اطلاعاتی کامل وجامعی از روستاهای خوزستان در دست تهیه و تولید است.
سید عبدالله حسینی اظهار کرد: اداره کل امور روستایی استانداری خوزستان به عنوان یک دستگاه حاکمیتی، متولی امور روستاها است و به عنوان هماهنگ کننده امور مربوط به روستاها با سایر دستگاه ها، فعالیت می کند.
وی افزود: در زمان فعلی ۳۰ درصد جمعیت استان خوزستانی یعنی ۱.۵ میلیون نفر در روستاها زندگی می کنند در حالیکه در سال های نه چندان دور درصد بیشتری از مردم در روستاهای استان زندگی می کردند و شرایط مناسب روستاها و کسب و کار در آنها به گونه ای بود که مردم رغبت داشتند بیشتر در روستاها به زندگی خود ادامه دهند.
حسینی تصریح کرد: هم اکنون دستگاه هایی مثل جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، بنیاد مسکن، بهداشت و درمان و فرمانداری ها به صورت مستقیم با روستاها ارتباط دارند و ما در این خصوص هماهنگی لازم با این دستگاه ها به منظور حل مشکلات روستاها را داریم. به عبارتی اغلب مشکلات روستاها از سوی این اداره کل رصد می شود و بعد جمع بندی و آنالیز شده و در اختیار سایر دستگاه ها برای پیگری امور قرار می گیرد.
مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان با اشاره به فعالیت های این اداره کل برای ساماندهی امور روستایی در استان بیان کرد: یکی از شاخص ترین فعالیت هایی که هم اکنون در دست داریم تشکیل بانک اطلاعاتی روستاهای استان خوزستان به صورت کامل و جامع است تا این اطلاعات مبنای برنامه ریزی بلند مدت و فعالیت های آینده برای حل مشکلات روستاها و توسعه فعالیت های در آن ها باشد.
حسینی ادامه داد: پیش از این ما آمار دقیق و جامعی از روستاهای استان نداشتیم و اطلاعات موجود به صورت کاملا پراکنده وجود داشت به همین دلیل این اطلاعات چندان برای فعالیت های کارشناسی و دقیق، مناسب نبود. در حال حاضر ما برای هر روستا یک شناسامه جامع ایجاد کرده ایم که این موارد شامل: جمعیت، مساحت، مدارس، مساجد و اماکن مذهبی، زمین های کشاورزی، دام ها، خدمات، نیازها و اولویت ها و … است.
وی با بیان این که تاکنون فعالیت های بی شماری را برای اصلاح وضع موجود در روستاها انجام داده ام، بیان کرد: در مدتی که این سمت را به عهده گرفته ام از ۱۴ شهرستان و بیش از ۲۰۰ روستا شخصا بازدید میدانی داشته ام و تا پایان سال نیز مابقی روستاها نیز مورد بازدید قرار می گیرد. قطعا بازدیدهای میدانی و ارتباط مستقیم با مردم در درک هرچه بهتر شرایط زندگی و مشکلات مردم روستاها موثرتر است.
مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان ادامه داد: بخش عمده ای از محرومیت های موجود در روستاها ناشی از این است که برای این مناطق برنامه ریزی درستی صورت نگرفته است چرا که روستاها یک ظرفیت بی نظیری هستند که در صورت احیا می توانند کل اقتصاد کشور را متحول کنند. به عبارتی احیای روستاها بی شک به صورت مسقتیم اقتصاد ملی ایران را شکوفا می کند و این امر نشان می دهد نباید به روستاها بی توجه بود.
حسینی گفت: نقش روستاها در اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب نیز بسیار موثر و حیاتی است زیرا تولیداتی که در روستاها انجام می شود می تواند نیازهای کشور به برخی کالاها و خدمات خاص را تامین کند. ضمن اینکه بحث اقصاد روستاها مورد تاکید رییس جمهور بوده و بحث معیشت و اشتغال مردم از اقدامات مهم ما به شمار می رود که در حال پیگیری است.
وی همچنین با اشاره به پروژه های افتتاح شده در ایام دهه فجر در روستاهای خوزستان اظهار کرد: در ایام دهه فجر، ۳۷۴ پروژه عمرانی که شامل بهسازی روستاها، فضای سبز و پارک محله می شود، با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*