سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / استاندار خوزستان: اگر قرار است عدالت برقرار شود نباید مدارس کپری داشته باشیم

استاندار خوزستان: اگر قرار است عدالت برقرار شود نباید مدارس کپری داشته باشیم

استاندار خوزستان گفت: اگر قرار است عدالتی در استان برقرار شود نباید مدارس کپری، زیرچادری، سنگی و زیر سایه ای داشته باشیم.

 عبدالحسن مقتدایی در همایش بازگشایی مدارس در سالن اجتماعات امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز افزود: هنوز مدرسه ای در اهواز وجود دارد که روی مخزن نفتی با تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه بنا شده اما همین مدرسه میز، صندلی و نیمکت مناسبی ندارد.

وی اضافه کرد: مسئولان برای رفع نقایص و کمبودهای آموزش و پرورش باید در وهله نخست و قبل از مردم از خودشان شروع کنند؛ این همت در بین متولیان آموزش و پرورش وجود دارد اما با آنچه که باید باشد فاصله بسیار زیاد است.

مقتدایی ادامه داد: هر کسی رابطه ای مستقیم با آموزش و پرورش دارد باید همت کند نقایص و کمبودهای این بخش با تلاش همگانی برطرف شود.

استاندار خوزستان تاکید کرد: باید در استان یک سری برندهایی در زمینه های مختلف تعریف کنیم؛ ظرفیت ها و قابلیت های لازم برای این کار وجود دارد اما در راس تمام این ها غیرت همگانی لازم است.

وی از افزایش اعتبارات بخش نوسازی مدارس در استان خبر داد و گفت: در حالی که اعتبارات استان ۲۸درصد کاهش دارد اعتبار نوسازی مدارس امسال نسبت به پارسال ۷۰درصد افزایش یافته است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان هم گفت: فهرست همه مدارسی که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند اعم از مدارس کپری، خشتی، سنگی و گلی باید تهیه و با فراهم کردن امکانات لازم قدم مثبتی در بهبود وضعیت این مدارس برداشته شود.

فرج الله خبیر افزود: بهبود وضعیت کیفی مدارس استان مستلزم هماهنگی بین تمام نهادهای مرتبط با آموزش و پرورش است.

طبق آخرین اعلام رییس آموزش و پرورش عشایر خوزستان، آموزش و پرورش عشایر خوزستان دارای ۷۹ فضای آموزشی فرسوده، ۶۸ کانکسی، ۴۱ سنگی و کپری، ۱۵۶ چادری، ۳۸ استیجاری و ۱۲۰ مدرسه بدون برق است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*