یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / فرهنگی / آیین رونمایی از پنج در حرم امامین عسکریین (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله اهواز با حضور استاندار خوزستان

آیین رونمایی از پنج در حرم امامین عسکریین (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله اهواز با حضور استاندار خوزستان

آیین رونمایی از ساخت پنج در حرم امامین عسکریین (ع) یکشنبه ۲۹ شهریورماه با حضور دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان , نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز و سایرمسوولان محلی  درحسینیه عاشقان ثارالله اهواز برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان عملیات ساخت شش در حرم مطهر امامین عسکریین(ع) از آذر سال ۱۳۹۲ آغاز شده بود که پنج در آن با مشارکت مردم خوزستان در اهواز، آبادان، امیدیه و اندیمشک ساخته شده و هزینه ساخت یک در نیز با مشارکت مردم مازندران انجام شد.

ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ازبدو تاسیس درسال ۸۵ تا سال ۸۹ در راستای بازسازی عتبات مقدسه بصورت مشارکتی به همراه سایراستان ها درکلیه پروژه های مربوطه حضوری فعال داشته است .

اولین پروژه مستقل این استان بازسازی ایوان طلای حرم امام علی (ع ) بود که درسال ۸۹ به خوزستان واگذارشد. ساخت ۵ در حرم مطهرامامین عسکریین (ع ) دراواخرسال ۹۲ درکارگاه مربوطه درشهرهای اهواز , آبادان , امیدیه  و اندیمشک آغاز به کار کرد. مردم خوزستان در مشارکت در بازسازی عتبات عالیات در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ رتبه نخست کشور را کسب کردند.

آیت الله سیدمحمد علی موسوی جزایری طی سخنانی  از اقدامات موثر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در زمینه بازسازی و توسعه اماکن مقدسه در عراق تقدیر کرد و گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با یک سازمان دهی دقیق و منظم ، کار بازسازی حرم امامین عسکریین(ع) را در این چند سال به خوبی پیش برد و تاکنون اقدامات شایسته ای در این خصوص انجام داده است.

وی افزود: مردم شریف خوزستان همواره در این صحنه ها حضوری موثر داشته و هیچگاه از حمایت های خود برای بازسازی و توسعه حرم امامین عسکریین(ع) دست برنداشته اند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رفتار رژیم بعثی عراق در سال های دور و درآوردن کاشی های حروف فارسی در حرم امامین عسکریین (ع) گفت: در آن دوران صدام در این زمینه برای از بین بردن آثار ایرانی در این حرم هرگونه تلاشی را بکار برد اما با سرنگونی دولتش آیت الله سیدعلی سیستانی دستور داد کاشی های حروف فارسی ترمیم شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2017-11-20_22-05-14

مراسم کلنگ زنی رستوران امامزاده عبد الله (ع) انجام شد

مراسم کلنگ زنی رستوران امامزاده عبد الله (ع) انجام شد مراسم کلنگ زنی و ساخت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*