چهارشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / معاون وزیر رفاه تاکید کرد: لزوم پرداخت حق بیمه درمان بر اساس استطاعت مالی بیمه‌شوندگان

معاون وزیر رفاه تاکید کرد: لزوم پرداخت حق بیمه درمان بر اساس استطاعت مالی بیمه‌شوندگان

126176معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: لازم است سازمان بیمه سلامت با انجام آزمون وسع و بررسی استطاعت مالی کلیه بیمه‌شوندگان، جدولی تدوین کند تا بر مبنای آن، از مردم به نسبت توانایی مالی‌شان هزینه گرفته شود.

دکتر احمد میدری در همایش معاونین و روسای اسناد پزشکی سازمان بیمه سلامت ایران که امروز(۷ بهمن ماه) در آبادان در حال برگزاری است، با اشاره به موقعیت سلامت شهرستان آبادان در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی اظهار کرد: بسیاری از مسائلی که در حوزه درمان و سلامت عنوان می‌شود و یکی از مهم‌ترین آنها سیستم ارجاع است؛ در سال‌های ۱۳۱۰ به بعد در آبادان اجرا می‌شده است.

وی با اشاره به وجود آزمایشگاه مدرن در آبادان در دهه‌های گذشته، ادامه داد: با این حال اکنون آبادان یکی از آلوده‌ترین مناطق نفتی است و از سوی دیگر نیز، ساختن سد و خشک شدن تالاب‌ها موجب بروز بیماری‌های متفاوتی شده که لازمه رسیدگی به این وضعیت نیز، در نظر گرفتن پوشش بیمه‌ای متفاوتی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تغییرات اقلیمی شهرستان آبادان که دستخوش فعالیت‌های انسان بوده است، افزود: ریزگردها و باران‌های اسیدی که در دو دهه اخیر در منطقه شاهد آن بوده‌ایم، حاصل آزمایش‌های انسان است و به موجب آن شاهد برخی بیماری‌های خاص بوده‌ایم.

میدری ادامه داد: منابع مالی خوبی در بخش درمان اختصاص داده می‌شود ولی زیرساخت‌ها از جمله برق، جاده و فرودگاه بار مالی سنگینی را بر دوش دولت وارد کرده‌اند. هر چند که این پروژه‌ها موجب پیشرفت این حوزه‌ها شده و کار با حضور پیمانکاران قوی سامان داده می‌شود.

وی با بیان این که نقد ما در جهت آن است که مدیریت هزینه‌ها اصلاح شود؛ عنوان کرد: وزارت بهداشت، ساختار اداری بیمه‌ها را زیر نظر این وزارتخانه می‌داند و در مقابل، وزارت رفاه این نکته کلیدی را بیان می‌کند که بیمه باید زیر نظر وزارت رفاه باقی بماند. بیمه باید از تولیت مستقل باشد و رفتن بیمه‌ها زیر نظر وزارت بهداشت مانند انحلال مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که سازمان بیمه سلامت باید وصول‌کننده پول باشد، افزود: لازم است سازمان بیمه سلامت در نظر داشته باشد که با انجام آزمون وسع و بررسی استطاعت مالی کلیه بیمه‌شوندگان، جدولی تدوین کند تا بر مبنای آن، از مردم به نسبت توانایی مالی‌شان هزینه گرفته شود و خدمات یکسانی به تمام بیمه‌شوندگان ارائه گردد.

وی گفت: باید نظام پرداخت در این سیستم بررسی و رسیدگی به اسناد و کاغذهایی که تنها وقت مسئولان را می‌گیرد، منتفی شود. همچنین می‌توان با صدور کارنامه برای پزشکان موجب سهولت رسیدگی به نظام پرداخت شد.

میدری اظهار کرد: قدم شروع بسیار استراتژیک است، به شرطی که خرید سازمان دیگر به صورت سنتی پیش نرود و تصمیمات استراتژیکی گرفته شود تا زمینه خرید راهبردی فراهم شود و ما به عنوان یک سازمان بیمه‌گر همراه وزارت بهداشت باشیم تا خدمات بهتری ارائه دهیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

5_image (9)

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*