جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / عارف: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها «تجدید نظر اساسی» کند

عارف: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها «تجدید نظر اساسی» کند

imagesرئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان ضمن انتقاد از بررسی صلاحیت‌ها در هیات نظارت اظهار کرد: امیدوارم شورای نگهبان تجدید نظر اساسی در بررسی صلاحیت‌ها داشته باشند.

محمد رضا عارف که در کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان سخنرانی می‌کرد ضمن تبریک آغاز اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها اظهار کرد‌: اکنون که در آستانه انتخابات سرنوشت ساز اسفند ماه سال ۹۴ قرار داریم انتظار می‌رفت شیرینی و حلاوت آغاز اجرایی شدن برجام با اعلام نظر هیات نظارت در بررسی صلاحیت‌ها دو چندان شود که این اتفاق رخ نداد و کام بسیاری از اصلاح طلبان و اعتدالیون و نخبگان کشور تلخ شد.

وی با بیان اینکه انتظار بود هیات نظارت با توجه به ویژگی حق‌الناس و حضور حداکثری مردم در راستای فرماشیات رهبری وظیفهٔ بررسی صلاحیت‌ها را دنبال کند گفت: از ابتدا راهبردی برای حضور جدی در انتخابات داشتیم و به طور طبیعی این حق کسانی است که رد یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند اعتراض و تقاضای تجدید نظر داشته باشند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین اظهار کرد: این شورا از طریق مجاری قانونی و ذیربط و شخصیت‌های ذی نفوذ بحث رسیدگی به صلاحیت‌ها رابه طور جدی دنبال کرده و در یک نگاه کلی باید بگویم مذاکراتی که هم کمیته تعامل این شورا و هم شخصیت‌های برجستهٔ عضو شورای عالی سیاست‌گذاری و بنده با بزرگان داشتیم رضایت بخش است.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد زیادی از کاندیدا‌ها یا رد و یا عدم احراز صلاحیت شده‌اند درخواست می‌کنم که این افراد هر چه سریع‌تر رزومه کاری و توانایی خود را در عرصه‌های مختلف در اختیار شورای نگهبان قرار دهند. البته در مورد رد صلاحیت‌ها نیز به طور جدی پیگیری می‌شود که بتوانیم راحت‌تر لیست نهایی کسانی را که می‌خواهند خدمتگزار نظام در مجلس باشند ببندیم.

عارف ادامه داد: ما انتخابات خرداد ۹۲ را با پیروزی تفکر انتخابات پشت سر گذاشتیم و امروز شرایط خیلی بهتر از سالهای ۹۱ و ۹۲ است؛ ما در این آن شرایط توانستیم پیروز شویم و از فردای ۲۴ خرداد به این نتیجه رسیدیم که این مسیر باید ادامه پیدا کند. خوشبختانه انتخابات اسفند ۹۴ در دستور کار همه تشکل‌ها و گروه‌های اصلاح طلب قرار گرفت.

وی تقویت همبستگی ملی، تفاهم با جریانات داخل نظام، ارتقاء جایگاه مجلس را از راهبردهای جبهه اصلاحات عنوان کرد و گفت: به دنبال ارتقاء جایگاه مجلس باید باشیم، جایگاهی که مجلس در راس امور باشد. مجلسی که همراه با دولت باشد و خود را در توسعه و پیشرفت کشور رفیق دولت بداند نه رقیب دولت.

عارف با تاکید بر اینکه اجماع کامل اصلاح طلبان در درون این جبهه مهم‌ترین دستاورد ما بوده است گفت: ‌ تقریبا همه احزاب و گروه‌ها اجماع کامل را پذیرفته‌اند و ما در انتخابات ۹۲ هم نشان دادیم که اولویت دادن به منافع و مصالح ملی در مقابل منافع گروهی اقدامی است که از گفتمان اصلاحات بر می‌آید و این ظرفیت را در داخل داریم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان با بیان اینکه اولویت دادن به حضور جوانان و زنان برای عهده گیری مسئولت در بخش‌های مختلف از جمله راهبردهای اصلاحات است گفت: شعار اصلی که در شورای عالی سیاست‌گذاری به آن رسیدیم با توجه به شرایط کشور (امید و آرامش و رونق اقتصادی) است و ما مسائل را که پیش بینی می‌کردیم به این نتیجه رسیدیم که تحت هر شرایطی باید با امید و آرامش انتخابات را برگزار کنیم. به همین منظور برای انتخابات اسفند ۹۴ هم باید نه تنها با‌‌ همان انگیزه بلکه با انگیزه‌ای بیشتر حضور به هم رسانیم.

عارف با اشاره به عملکرد ۸۰ روز گذشته شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان اظهار کرد: به عنوان یک راهبرد اصلی ما در گزینش کاندیدا‌ها دخالت نداشتیم و محور انتخاب کاندیدا‌ها در هر استان توسط شورای اصلاح طلبان استان آن هم به صورت نظارت و هماهنگی انجام شده است.

وی در ادامه گفت: در تلاش هستیم که در پنج هفته باقی مانده تا انتخابات عملا وارد مراحل اجرایی شویم و با‌‌ همان انگیزه دوسال گذشته کار را دنبال کنیم. در آن شرایط که می‌دانستیم امکانات در اختیار رقیب است اما ما می‌توانستیم در این زمینه طراحی شده پیروز شویم.

عارف بار دیگر با ابراز امیدواری از اینکه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تجدید نظر داشته باشد گفت: اگر کمبود اطلاعاتی وجود دارد ما آمادگی داریم در مورد کسانی که صلاحیتشان احرازنشده این اطلاعات را در اختیار بگذاریم و حتی درمورد رد صلاحیت‌ها نیز توضیحات لازم ارائه شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین اظهار کرد: در برخی سایت‌ها تلاش می‌شود که بین جریان اصلاحات اختلاف بیندازند، اما بنده منشم این بود که در این گونه موارد جواب نمی‌دهم. لذا معتقدم که انسجام خوبی وجود دارد چون که ما هزینه عدم انسجام را یک بار در گذشته داده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک به مناسبت لغو تحریم‌ها و آغاز اجرایی شدن برجام به دولت‌مردان و تیم مذاکره کننده کشورمان اظهار کرد: به ثمر رسیده مذاکرات قطعا بیش از هر چیز حاصل پایمردی ملت و تلاش دانشمندان هسته‌ای به ویژه شهدای هسته‌ای و همچنین رهنمود‌ها و هدایت‌های رهبری از تیم مذاکره کننده از تلاش و پشتکار دولت بوده است.

عارف همچنین به شرایط پسا تحریم‌ هم اشاره کرده و افزود: برای اینکه بتوانیم اولویت رونق اقتصادی را با جدیت دنبال کنیم راهی جز همبستگی ملی و همکاری همه ارکان نظام از جمله دولت و مجلس وجود ندارد؛ البته باید بازنگری در قوانین و مقرراتی که در دهه گذشته ناشی از تحریم‌ها وجود داشته مورد تجدید نظر قرار گیرد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در پایان ضمن ابراز امیدواری از اینکه حزب ندای ایرانیان با حفظ هویت اصلاح طلبی بتواند در توسعه تحزب در کشور نقش ایفا کند گفت: قطعا راهبرد اصولی کشور تحزب است و مقدمه رسیدن به احزاب فعالیت‌های خوب تشکیلاتی، سازمانی، شناسنامه‌دار و قانونمند است و لازمه این فعالیت‌ها نیز جایگاه تحزب در کشور، توانمند سازی جوانان و انتقال تجربیات نسل اول به آن‌ها و پذیرفتن خرد جمعی و نهایتا آماده کردن جوانان برای پذیرش مسئولیت است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*