جمعه , ۲۲ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / مدیرکل حفاظت و بهره برداری منابع آب ایران: “آب” برای دولت و وزارت نیرو بسیار مهم است

مدیرکل حفاظت و بهره برداری منابع آب ایران: “آب” برای دولت و وزارت نیرو بسیار مهم است

01مدیر کل حفاظت و بهره برداری منابع آب امور مشترکین مدیریت منابع آب ایران گفت: مقوله آب برای دولت و بویژه وزارت نیرو بسیار جدی است و اصل بسیار مهمی برای دولت به شمار می آید.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “سید محمدعلی مصطفوی” در حاشیه نشست هم اندیشی طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در دزفول افزود: شورای عالی آب کشور از زمان تشکیل دولت یازدهم، تعداد ۱۴ جلسه در ارتباط با این موضوع تشکیل داده که بیانگر اهمیت و تاکید دولت بر موضوع آب است.
وی همچنین افزود: طبق تاکید وزیر نیرو، اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی اولویت نخست این وزارتخانه است.
مدیر کل حفاظت و بهره برداری منابع آب امور مشترکین شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: سالانه به طور متوسط حدود ۶ میلیارد متر مکعب اضافه برداشت از مخازن آب های زیرزمینی صورت می گیرد که در یک دوره بلندمدت بیش از ۱۲۰ میلیارد متر مکعب کسری به مخازن آب زیرزمینی کشور وارد کرده است.
مصطفوی با تاکید بر اینکه این طرح در برنامه ششم توسعه قاطعانه دنبال خواهد شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه می بایست در کوتاه مدت اضافه برداشت را متوقف کنیم، در یک دوره بلند مدت ۲۰ساله نیز باید شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که این میزان کسری جبران شود.
“مصطفی شبه” معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز اقدامات انجام شده در راستای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در استان خوزستان و برنامه های سال آینده را تشریح کرد.
وی همچنین از راه اندازی گروه های گشت بازرسی و انسداد چاه ها و توقیف دستگاه های حفاری غیرمجاز در ماه های اخیر خبر داد.
نشست هم اندیشی طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان و با حضور مسئولان امور آب استان های خوزستان، لرستان، کرمانشاه و ایلام در سالن اجتماعات شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری ناحیه شمال خوزستان در شهرستان دزفول برگزار شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

تقی-زاده-546x350

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز برای جذب نیرو

تقی‌زاده عنوان کرد: کمبود ۱۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خوزستان/اعلام رشته‌های مورد نیاز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*