چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / پوتین اعلام کرد: روسیه واکسن ابولا را ساخته است/احتمال استفاده برای ایدز

پوتین اعلام کرد: روسیه واکسن ابولا را ساخته است/احتمال استفاده برای ایدز

پوتین این مسئله را در جلسه هیات دولت روسیه اعلام کرده و گفته است که این واکسن بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته کارآیی خوبی دارد.

به گزارش گاردین،او گفت: ما واکسن ضد ابولا را ثبت کرده ایم. این واکسن تست های لازم را طی کرده است و این تست ها نشان می دهد واکسن ما کارایی بالاتر از سایر واکسن های مورد استفاده در جهان دارد. ورونیکا سکورتسووا، وزیر بهداشت روسيه هم در این جلسه به همراه پوتین بود و اعلام کرد روسیه واکسنی را ساخته است که منحصربه‌فرد است و معادلی در دنیا ندارد.

وزیر بهداشت روسیه گفته است دو مجموعه واکسن ضد ابولا توسط روسیه در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ ثبت شده است. به گفته وی یکی از واکسن های ساخت روسیه بر ضد ابولا می تواند ایمنی یاخته ای را ۳۵ بار افزایش دهد و به همین دلیل ممکن است از این واکسن بر روی افراد مبتلا به ایدز نیز استفاده شود.

در حال حاضر واکسن تأییدشده‌ای برای درمان ابولا وجود ندارد و سازمان جهانی بهداشت اجازه تولید داروهای برای این ویروس از مسیری سریع (کوتاه کردن روند معمول تولید و تأیید دارو) را صادر کرده است.بیماری ویروسی ابولا و یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می شود و می تواند از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات فرد مبتلا به این بیماری و همچنین از طریق تماس با اشیای بیمار منتقل شود.

تلاش‌های صنعت داروسازی در واکنش به بحران دوساله ابولا که به مرگ بیش از ۱۱۰۰۰ نفر در غرب آفریقا انجامید باعث تولید چندین نمونه واکسن امیدبخش شده است که هیچ‌کدام به‌صورت عمومی در جمعیت‌های غیر آلوده(استاندارد طلایی برای ثابت کردن کارایی واکسن)آزمایش نشده‌اند.

آمادگی روسیه برای ارسال واکسن

ورونیکا اسکوورتسوا، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد واکسن ابولا را که توسط روس ها ساخته شده، می تواند طی ماه های مارس و آوریل ۲۰۱۶ به گینه ارسال کرد و ممکن است حجم تولید آن به ده هزار آمپول در ماه برسد .

وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده درخواست واکسیناسیون علیه ویروس ابولا از انسیتو پاستور گینه دریافت شده و روسیه آماده است این کار را طی ماه های مارس و آوریل ۲۰۱۶ انجام دهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*