سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / محمدرضا خاتمی: دولت تمام تلاشش را برای حل مشکلات داخلی به کار گرفته است

محمدرضا خاتمی: دولت تمام تلاشش را برای حل مشکلات داخلی به کار گرفته است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: معتقدم دولت تمام تلاشش را برای برون‌رفت از شرایط فعلی در عرصه سیاست داخلی به ‌کار گرفته است، هرچند برای رسیدن به این هدف، امکانات زیادی در اختیار ندارد.

 

 

محمدرضا خاتمی با اشاره به تجربه دوساله دولت یازدهم در اداره کشور اظهار کرد: دولت آقای روحانی علی‌رغم اینکه در آرایش قدرت با محدودیتهای زیادی روبه‌روست و برای تحقق تک تک وعده‌هایش به امکانات فراوانی نیاز دارد که به بخش قابل توجهی از آنها نیز دسترسی ندارد اما تاکنون برای برون‌رفت از شرایط فعلی در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعیِ داخل کشور گامهای بسیاری برداشته است و معتقدم در این زمینه تمام تلاشش را به کار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه دولت در زمینه سیاست خارجی و مسائل مربوط به حل پرونده انرژی هسته‌ای به توفیقات بزرگ و قابل ‌توجهی دست یافته است، گفت: رییس جمهور وعده داده بود که پس از حل پرونده هسته‌ای به موضوعات حل نشده در عرصه سیاست داخلی نیز بپردازد. ما معتقدیم عزم دولت بر این است که نشاط سیاسی را در کشور افزایش دهد، قدرت نهادهای مدنی را بیشتر کند و از نقش آنها در اداره کشور بهره مطلوب را ببرد. امیدواریم دولت در تحقق این وعده‌ها کامیاب باشد.

 

وی با تأکید بر اینکه تمام کسانی‌ که به آقای روحانی رای داده‌اند و از او حمایت کرده‌اند انتظار دارند تا همه وعده‌های رییس جمهور تحقق یابد، گفت: همه کسانی که به آقای روحانی رای داده‌اند و از ایشان حمایت کرده‌اند انتظار می‌کشند که رییس جمهور وعده‌های خود را در خصوص رفع مشکلات باقی‌مانده از حوادث پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری عملی سازند، البته همه می‌دانند که قدرت دولت در این عرصه به چه اندازه است اما معتقدیم با رایزنی و گفت‌وگو و با توجه به دلسوزی‌ِ‌ای که در نظام وجود دارد و با رعایت خیلی از مسائلی که هر دو طرف باید به پذیرش آن تن دهند، این امر امکان‌پذیر است.

 

خاتمی به عملکرد دولت در عرصه اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: دولت در عرصه اقتصادی توانسته است روند مخرب گذشته را متوقف کند، رشد منهای شش درصد را به رشد سه درصدی برساند، تورم را تا حدودی کنترل کند و جلوی خیلی از فشارهای اقتصادی را بگیرد، هرچند هنوز هم وضعیت اقتصاد کشور تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد و مطالبات مردم نیز در خصوص بهتر شدن هرچه زودتر اوضاع کاملاً برحق است.

 

این فعال سیاسی همچنین به وضعیت این حزب در شرایط فعلی اشاره کرد و با بیان اینکه برای رسیدن به تفاهم بیشتر در عرصه سیاست داخلی می‌توانیم از برخی حقوق‌مان صرف نظر کنیم، گفت: ما در انتخابات ۹۲ به هدفمان رسیدیم و متوجه شدیم که باید فضای سیاسی کشور را آرام نگاه داشت تا به توسعه سیاسی رسید. محقق شدن روند توسعه سیاسی در کشور برای ما بسیار مهمتر از فعالیت مجدد جبهه مشارکت ایران اسلامی است و ما برای رسیدن به این مهم اگر لازم باشد از حقوق خود نیز می‌گذریم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

حاجتی

باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود

باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود باید توجه ویژه ای به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*