سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز: قرارداد تولید لوله های ۴۸ اینچ دو هزار و ۷۰۰ نفر را مشغول بکار می کند

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز: قرارداد تولید لوله های ۴۸ اینچ دو هزار و ۷۰۰ نفر را مشغول بکار می کند

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز گفت: با اجرای قرارداد سه جانبه تولید لوله های ۴۸ اینچ، دو هزار و ۳۰۰ نفر در شرکت لوله سازی اهواز و ۴۰۰ نفر در شرکت فولاد اکسین خوزستان مشغول بکار می شوند.

قرارداد سه جانبه تولید هفت هزار و ۷۹۴ شاخه لوله ۴۸ اینچ بین شرکت ملی مناطق نفتخیز با شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت لوله سازی اهواز، روز سه شنبه در حاشیه برپایی نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان در اهواز منعقد شد.
عبدالحسین بساق زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد:این قرارداد گامی در جهت بومی سازی محصولات داخلی است و بومی کردن کامل این پروژه دستاورد بزرگی برای صنعت گران کشور به شمار می رود.
وی گفت:از سه سال گذشته این تفاهمنامه در دستور کار سه شرکت بزرگ استان قرار گرفت و برای نخستین بار ورق های عریض آزمایشی از شرکت فولاد اکسین تحویل، و به لوله تبدیل شد و آزمایش های لازم نیز انجام و مورد تایید قرار گرفت.
وی افزود: این پروژه به منظور تولید ۴۰ هزارتن لوله ۴۸ اینچ برای صادرات نفت اجرا می شود که ورق آن را شرکت فولاد اکسین تامین می کند.
وی افزود: مدت زمان کامل قرارداد هشت ماه است که پنج ماه تولید ورق آن در شرکت فولاد اکسین به طول می انجامد و سه ماه نیز برای ساخت لوله زمان می برد.
بساق زاده ارزش این قرارداد سه جانبه را یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال دانست و افزود: ظرفیت کنونی شرکت لوله سازی اهواز ۵۰۰ هزار تن محصولات است که اجرای این پروژه بزرگ می تواند بخشی از ظرفیت های خالی این شرکت را پر کند اما برای اشتغالزایی در این شرکت نیازمند پروژه های بیشتری هستیم.
مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز در ادامه گفت: صادرات محصولات این شرکت به کشورهای عراق، ترکمنستان ، عمان و برخی دیگر از کشورهای حوزه خلیج فارس جزو برنامه های ما است که صحبت ها۴ی اولیه در این خصوص انجام شده است.
وی به تامین لوله ۳۲ اینچ برای پنج فاز پروژه های پارس جنوبی اشاره کرد و اظهارکرد: شرکت لوله سازی اهواز علاوه بر پروژه های مهم داخلی در پروژه های بیرونی مانند پارس جنوبی نیز شرکت فعال داشته و در هر فاز ۱۱۰ کیلومتر لوله ۳۲ اینچ تولید کرده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_20180127_134918_574

چهارلنگ رئیس شهرک صنعتی باغملک درگفتگوبااعتماد ازسرمایه گذاران انتظاردارم باحضورخودزمینه اشتغال جوانان رافراهم آورند

شهرک صنعتی باغملک درمسیرجاده اصلی باغملک به ایذه میباشدکه این شهرک ازلحاظ زیربناییکامل وازآب برق ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*