چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مصوبه جدید دولت درباره قانون بازنشستگی پیش از موعد

مصوبه جدید دولت درباره قانون بازنشستگی پیش از موعد

با تصویب هیات وزیران، بازنشستگان پیش از موعد براساس سنوات خود و بدون سنوات ارفاقی و طبق مقررات صندوق بازنشستگی، از مستمری بازنشستگی برخوردار می شوند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، هیأت وزیران در جلسه امروز (چهارشنبه) که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، پرداخت مابه التفاوت مربوط به بازنشستگی پیش از موعد و بدون سنوات ارفاقی کارکنان دولت را تصویب کرد.

بر این اساس، هیات وزیران برای رفع مشکل بازنشستگان، تصویب کرد دستگاه های اجرایی و صندوق های بازنشستگی با استفاده از احکام قانونی، این مشکل را برطرف کنند.
این تصمیم فقط مربوط به رفع اختلاف دستگاه های اجرایی، صندوق های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی بوده و حکم جدیدی را دربر نمی گیرد.
طبق این مصوبه، بازنشستگان پیش از موعد براساس سنوات خود و بدون سنوات ارفاقی و طبق مقررات صندوق بازنشستگی خود، از مستمری بازنشستگی برخوردار می شوند.
بر اساس بند «ج» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، مقرر شده است: بازنشستگی پیش از موعد همه مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت، مصوب پنجم شهریورماه ۱۳۸۶ و قانون تمدید آن در دستگاه های اجرایی دولتی، با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد ۵۲ و ۵۳ قانون محاسبات عمومی کشور و بدون سنوات ارفاقی، مجاز است.
طبق این قانون، اجرای این حکم، از محل اعتبارات هزینه ای مصوب دستگاه ها تا سقف حداکثر پنج درصد یا صرفه جویی ناشی از کاهش نیروها که میزان آن به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می رسد، قابل تامین و پرداخت است.
صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی معتقدند با توجه به محاسبات بیمه ای انجام شده، بازنشستگی پیش از موعد بیمه شدگان، برای صندوق ها بار مالی ایجاد می کند.
به ادعای صندوق بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی، اجرای این حکم مستلزم پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگی مشمولان نسبت به مدت سنواتی است که زودتر بازنشسته شده اند؛ بنابراین صندوق ها برای آن دسته از بازنشستگان پیش از موعد و بدون سنوات ارفاقی که با موافقت دستگاه های محل اشتغال، بازنشسته شده اند، حکم بازنشستگی صادر نکرده است و تقاضای مابه التفاوت از دستگاه های متبوع آنها را دارند.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*