یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / آيت الله حيدري با تاكيد بر وحدت حوزه و دانشگاه؛ با آرامش كامل به سوي انتخابات خبرگان و مجلس شوراي اسلامي حركت كنيم

آيت الله حيدري با تاكيد بر وحدت حوزه و دانشگاه؛ با آرامش كامل به سوي انتخابات خبرگان و مجلس شوراي اسلامي حركت كنيم

124104امام جمعه موقت اهواز با اشاره به تاکید آیت الله موسوي جزایری مبنی بر جلوگیری از افراطی گری و انتصابات بیجا گفت: امیدوارم مسئولین حرمت علما را نگه دارند و با رعایت جو همگرایی از ایجاد جو تنش زا و مسائل اختلاف زا جلوگیری كنند تا با آرامش کامل به سوی انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی حرکت کنیم و مهمترين مسئله برای ایجاد جوی آرام و دوستانه، احترام متقابل است.

آيت الله محسن حيدري در خطبه های نماز جمعه امروز ۲۷ آذر ماه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و اجتناب از گناه و ترس از عذاب الهی و با اشاره به نفوذ جریان های تفکری انتقادی و تحجرگرایی به عنوان موانع عمده برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه در خصوص حوادث ۱۶ آذر در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار كرد: دعوت دو نفر از محکومان فتنه ۸۸ به دانشگاه، آلوده کردن جو وحدت است و مناسب امنیت استان و کشور نیست چرا که مردم نفوذ جریان های افراطی گری و تندرو به دانشگاه را تحمل نخواهند کرد.

وي با اشاره به حوادث روز دانشجو در دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: مسئولان مراقب ورود و نفوذ جریان های افراطی باشند چرا که تحکیم روابط حوزه و دانشگاه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

آيت الله حيدري با بیان اینکه بدون وحدت و همگرایی دو قشر متفکر جامعه یعنی حوزه و دانشگاه امکان پیشرفت و توسعه وجود ندارد، تصريح كرد: یکی از عوامل پیروزی انقلاب و همچنین تداوم موفقيت های آن وحدت حوزه و دانشگاه است و برای تداوم و توسعه نتایج پربار انقلاب اسلامی چاره ای جز توسعه و تکریم روابط حوزه و دانشگاه وجود ندارد.

وي با اشاره به آغاز وحدت بین شیعه و سني خاطرنشان کرد: امت اسلامی همواره محتاج وحدت هستند و تنها راه حل مشکلات جامعه اسلامی دعوت امت به سوی وحدت و حق گرایی است.

حیدری در خصوص حوادث تلخ کشور نیجریه خاطرنشان کرد: شیعیان کشور نیجریه بالغ بر ده تا ۱۲ میلیون جمعیت دارند و تا قبل از انقلاب اسلامی در این کشور شیعه ای وجود نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی و شیفتگی جوانی به نام ابراهیم زکزاکی به امام خمینی (ره ) و انقلاب اسلامی تشیع در این کشور فراگیر شد و لذا همین مطلب باعث عصبانیت آمریکا، آل سعود و سردمداران اسکتبار در جهان از شیعیان مظلوم نیجریه شد.

وی عنوان کرد: اکنون مشاهده می کنیم تمام سازمان هایی که در دنیا دایه داران حقوق بشر هستند، سکوت کرده و به این اقدامات وحشیانه اعتراضی نکردند اما ما همه این فجایع را محکوم و خود را در کنار شیعیان مظلوم نیجریه می دانیم.

وي اظهار كرد: قرار دادن سالروز شهادت شهید مفتح این پاسدار با وفای اسلام به عنوان نماد وحدت حوزه ودانشگاه حرکتی بسیار خوب است.

حیدری با اشاره به خروج پرونده هسته ای از آژانس بین المللی این امر را پیروزی بزرگی برای امت اسلامی دانست و تصریح کرد: این اتفاق نتیجه مقاومت مردم و تلاش مسئولان و پیگیری های مقام معظم رهبری است وانشالله جامعه به همه اهداف خود در راستای شرایطی که مقام معظم رهبری در برجام نگارش کرده، برسد.

امام جمعه موقت اهواز با ابراز تاسف از حوادث تلخ پالایشگاه بیدبلند بهبهان اظهار کرد: ریختن خون هر مسلمانی غیر قابل قبول است و مسئولان باید با درایت حرکت ومسایل را حل کنند تا کار به تیراندازی نرسد و ما از قوه قضایه می خواهیم عاملین این کار را به اشد مجازات محکوم کنند.

وي با اشاره به فرمايشات امام حسن عسکری در پاسخ به سوالات پدر شیخ صدوق درباره اصل غيبت امام زمان (عج) واهمیت نکات و رهنمودهای این نامه تصریح کرد: امام حسن عسکری مهم ترین وظیفه شیعه درعصر غیبت را در صبر و انتظار در فرج دانسته است.

امام جمعه موقت اهواز در خصوص اصل صبر عنوان کرد: مقصود از صبر برخلاف آنچه عموم مردم فکر می کنند به معنای سکوت و دوری از سیاست و حوادث جامعه نیست بلكه صبر به معنای استقامت و ایستادگی است و این معنا از صبر در جامعه ای پویا و متحرک و انقلابی کاربرد دارد.

حيدري با بیان اینکه از معنای صحیح صبر تعریف انتظار فرج به روشنی برداشت می شود، خاطرنشان کرد: تفسير انحرافی از انتظار، انتظاری منفی و مخرب است اما انتظار صحیح انتظاری سازنده در راستای فعالیت و حرکت جهت زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است که منجر به اصلاح فرد و به تبع آن اصلاح جامعه می شود و این انتظار مقبول حضرت مهدی (عج) است.

امام جمعه موقت اهواز افزود: امیدواریم خداوند ما را از شیعیان ائمه اطهار قرا دهد و ما را به حال خود وا مگذارد و دلهای ما را به نور ایمان منور و ما را از سربازان مخلص الهی قرار دهد.

وي عنوان کرد: مشکلات قبل از انقلاب اسلامی به خاطر وجود جریان های تحجرگرایی و تفکر انتقادی بوده است و انشاالله هم حوزويان از نفوذ جریان تحجرگرایی جلوگیری کنند و هم دانشگاهیان از ورود تفکر انتقادی ممانعت به عمل آورند تا فضایی پویا و همگرا و انقلابی بین آن دو و به تبع آن جامعه ایجاد شود.

حیدری با بیان اینکه سالروز ازدواج حضرت رسول الله و حضرت خدیجه مایه خیر و برکت برای بشریت است ، جوانان را به تسریع در امر ازدواج و عدم تعلل دعوت و خاطرنشان کرد: در امر ازدواج برکات زیادی نهفته است که از آن می توان به حفظ عزت و کثرت اولاد اشاره کرد چرا که جامعه امروز نیازمند تکثیر اولاد است وسیاستي که در گذشته به عنوان فرزند کمتر زندگي بهتر وجود داشت سیاست غلطی بود چرا که رمز پیشرفت جامعه اسلامی کثرت اولاد است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*