پنج شنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / جشنواره و کنفرانس ایده ها و فناوریهای نوین در صنعت آب و برق برگزار می شود

جشنواره و کنفرانس ایده ها و فناوریهای نوین در صنعت آب و برق برگزار می شود

n00002111-b جشنواره و کنفرانس فناوری های نوین در صنعت آب و برق با هدف ترویج و توسعه فرهنگ ایده پردازی، خلاقیت، نوآوری، فن آفرینی، شناسائی و تشویق ایده پردازان فن‌آفرین در حوزه صنعت آب و برق، برای اولین بار در کشور، فروردین ماه سال آینده در سازمان آب و برق خوزستان برگزار می شود.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر پژوهش های کاربردی سازمان ضمن اعلام خبر فوق افزود: این جشنواره و کنفرانس در راستای اسناد بالادستی کشور از جمله نقشه جامع علمی کشور و سیاستهای کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری (بند ۲-۵ حمایت از تاسیس و توسعه شهرک ها و پارک های علم و فناوری، بند ۲-۷ شناسایی نخبگان، پرورش استعدادهای درخشان و حفظ و جذب سرمایه های انسانی و بند ۵-۲ حمایت مادی و معنوی از فرایند تبدیل ایده به محصول و افزایش سهم تولید محصولات و خدمات مبتنی بر دانش پیشرفته و فناوری داخلی در تولید ناخالص داخلی با هدف دستیابی به سهم ۵۰ درصد) برگزار خواهد شد.
“مهرداد حیدری” ادامه داد: این جشنواره و کنفرانس با نگاه صنعتی به فعالیتهای علمی و دانشگاهی برگزار می شود و آن دسته از فعالیتهای پژوهشی مرتبط با صنعت آب و برق که به مرز فناوری و تحقیقات کاربردی (عملی و اجرایی) نزدیک شده اند را مورد شناسایی و توجه قرار خواهد داد.
وی تاکید کرد: بر اساس آمار رسمی اعلام شده بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، در سال ۹۴ حدود ۱۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند و مقرر است بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴، بیش از ۵۰ هزار و در افق برنامه پنجم توسعه (انتهای سال ۹۴) مجموعا ۲۰ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال شوند.
حیدری، یکی از اهداف اصلی این جشنواره و کنفرانس را افزایش کمی و کیفی هسته ها و مراکز پیش رشد و رشد و به تبع آن شرکتهای دانش بنیان استان و کشور معرفی کرد و تصریح کرد: نفرات برتر در حوزه های تخصصی مرتبط با صنعت آب و برق مورد حمایت مادی و معنوی سازمان آب و برق خوزستان و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهید چمران اهواز قرار می گیرند.
مدیر پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان ابراز امیدواری کرد تا در کنار این فعالیتها، با همکاری تمام ارگانها و دستگاههای اجرایی، زمینه های لازم جهت تاسیس شهرک علم و فناوری استان خوزستان نیز فراهم گردد.
حیدری از ثبت ایده ها در سه سطح متشکل از کارشناسان وزارت نیرو، دانشجویان و اساتید دانشگاه و متخصصان آزاد خبر داد و افزود: ثبت ایده ها از ۱۵ آذرماه سال جازی در پایگاه رسمی جشنواره و کنفرانس به آدرس www.pwti.ir انجام خواهد شد.
در این پایگاه علاوه بر ثبت ایده و محصول فناورانه، پایان نامه ها و مقاله های دارای فناوری نیز ثبت می شوند تا برترین ها جهت حمایت مادی و معنوی انتخاب شوند.
حیدری یادآور شد: فعالیت تحقیق و توسعه (R&D) تلاش سازماندهی شده ای برای تبدیل ایده به محصول است. بدین منظور جهت آشنایی هر چه بیشتر کارشناسان سازمان و شرکتهای تابعه و دانشگاه های استان با مباحث مالکیت معنوی، ایده پردازی، فناوری، نوآوری و تجاری سازی ایده ها و توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی با حضور متخصصان، برنامه¬ریزی شده است که به زودی برگزار خواهد شد.
جشنواره و کنفرانس فناوری های نوین در صنعت آب و برق با همکاری دانشگاه شهید چمران (مرکز رشد واحد های فناور و پژوهشکده آب و انرژی جندی شاپور)، مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق، پارک علم و فناوری استان خوزستان، بنیاد نخبگان استان خوزستان و شرکت شهرک های صنعتی (فن بازار منطقه ای خوزستان) فروردین ماه سال آینده در سازمان آب و برق خوزستان برگزار می شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*