جمعه , ۹ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در اهواز: فرمانداران باید از تشکل های تعاونی حمایت کنند

معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در اهواز: فرمانداران باید از تشکل های تعاونی حمایت کنند

79855_origمعاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: فرمانداران باید از تشکل های تعاونی حمایت کنند. زیرا در شرایط فعلی فرمانداران باید ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری را در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید حمید کلانتری در نشست با کارکنان تعاون گفت: از ویژگی های خوب تعاونی این است که زود همگانی می شود. امروز با گذر از روش های سنتی به مدرن می تواند موفق عمل کند. از آنجا که سلایق و فرهنگ مصرف مردم تغییر پیدا کرده تولید و عرضه نیز باید متناسب با آن تغییر یابد.
وی گفت: خوزستان جایگاه بزرگ و مهمی در کشور دارد. با این که همه پتانسیل ها در این استان وجود دارد اما مشکل های آن نیز زیاد است.
وی افزود: در کل کشور این مساله دامن گیر شده که منابع تولیدی و سرمایه ای زیادی داریم اما رشد اقتصادی منفی را در دوره های مختلف تجربه کرده ایم و در کنار در آمدهای زیاد نفتی، بیکاری،تورم و رکود گریبان کشور ما را گرفته است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بارها کمبود بودجه و اعتبارات از سوی بخش دولتی و خصوصی دلیل این مشکل ها عنوان می شود؛ اما می بینیم که در ۸ سال دوره نهم و دهم به رغم وجود در آمدهای بالای نفتی باز کشور ما دچار رکود شده بود و بخش زیادی از مشکل های کنونی ما ریشه در این ۸ سال دارد.
کلانتری خاطرنشان کرد: دولت کنونی نیز جزو متورم ترین دولت های دنیاست. بنابراین مشکل از کجاست؟ در هر دولت با وجود شرایط متفاوت ولی باز مشکل رکود و تورم داریم.
وی عنوان کرد:کشور ما از نظر نیروی انسانی و درآمد هیچ مشکلی ندارد اما مشکل ها بیش تر در ناکارامدی ریشه دارد و مدیریت ناکارامد مارا به این روز آورده است.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در شاخص بهره وری جهان از ۲۵ کشور جهان ما در جایگاه ۲۲ قرار داریم. این شاخص براساس منابع انسانی، مالی و طبیعی برآورد می شود. کشور ما در هیچ کدام از این موارد کمبودی ندارد اما در رتبه پایینی قرار گرفته ایم.
کلانتری افزود: متوسط سهم منابع انسانی در کشورهای دیگر ۶۴ است اما این عدد در کشور ما ۳۴ است. یعنی ما نصف دنیا از قوه دانش و آگاهی خود استفاده می کنیم. این آمار نشان می دهد بهره وری ما خیلی پایین است و باید برای حل این مشکل چاره جویی شود.
وی نقش تعاونی را در اقتصاد کشور مهم دانست و گفت: تعاونی باید در اقتصاد کشور نقش زیادی داشته باشد و از سهم دولت و بخش خصوصی بگیرد و به خود اضافه کند و آنچنان جهش داشته باشد که خود را به بخش خصوصی و دولتی تحمیل کند.
کلانتری درباره بازدید خود از چند تعاونی های تولیدی استان گفت: این تعاونی ها در تولید خیلی خوب کار کرده اند اما متاسفانه در بازاریابی و برند سازی ضعیف عمل کرده اند.
وی نقش تعاونی را برای زدودن فقر مهم تلقی کرد و اظهارکرد:تعاونی های زنان و تعاونی های که گرایش به توسعه اشتغال و صادرات دارند باید بیش تر پیشرفت کنند.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در بخش طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری با توجه به فعال بود و اعتبارات زیادی که بدان اختصاص یافته فرصتی فوق العاده است که تعاونی ها در آن مشارکت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.
وی برگزاری نمایشگاه ارایه توانمندی های تعاونی ها را مزیت خوبی برشمرد و گفت: از راهبرد های اساسی ما توسع بازار است که یکی از ارکان آن برگزاری نمایشگاه است. همچنین تعاونی های مرزنشین ظرفیت مناسبی برای ارتباط با بازارهای خارجی است.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*