سه شنبه , ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود

باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود

باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود
باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان در خوزستان شود
اهواز- سرپرست جدید هیات ورزش های همگانی خوزستان بر لزوم توجه ویژه به ورزش بانوان در استان تأکید کرد.

امید حاجتی ظهر امروز سه شنبه در مراسم تودیع رییس پیشین هیات ورزش های همگانی خوزستان و معارفه خود که در استانداری خوزستان برگزار شد ، ضمن قدردانی از زحمات رییس پیشین اظهار کرد : هر ورزشی که به صورت قهرمانی دنبال نشود، جز ورزش های همگانی محسوب می شود که اگر به صورت مستممر و با برنامه ریزی نسبت به توسعه این حوزه ورزی بپردازیم، باعث کاهش بسیاری از معضلات و هزینه های جامعه می شود.

وی مشکلات جامعه را به واسطه تغییر فرم زندگی مردم و بیماری هایی مانند کبد چرب، فشار خون، قندخون و سایر بیماری هایی که مادر دیگر بیماری ها هستند، دانست و افزود: لازمه داشتن جامعه ای مولد و موفق، برخورداری از استانداردهای بالای روحی و روانی و نشاط اجتماعی است.

حاجتی به شرایط آب و هوایی و گرمای خوزستان در چندین ماه سال اشاره کرد و گفت: با توجه به این شرایط فعالیت های خارج از فضاهای سربسته میسر نیست که باید با هم اندیشی یکدیگر چاره ای موثر برای جایگزینی ورزش هایی در این چندماه بیاندیشیم.

وی ادامه داد: شاید بتوانیم با گسترش ورزش های آبی و ورزش های مرتبط ، امکان فعالیت های ورزشی پرنشاطی را رقم بزنیم که این موضوع در حد ایده می باشد و باید با تلاش آن را به مرحله اجرا برسانیم.

سرپرست جدید هیات ورزش های همگانی خوزستان تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف باید ورزشهای همگانی برای تمام سطوح و جوامع هدف جامعه برنامه ریزی شود تا جامعه ای فعال و پرفروغ داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص ورزش بانوان بیان کرد: با توجه به محدودیت های موجود برای بانوان باید شرایط قابل استفاده تعریف شود تا بتوانند از آنها استفاده کنند.

حاجتی عنوان کرد: باید با ملاحظات فرهنگی و شرایط آب و هوایی بتوانیم زیرساخت های مورد نظر را برای توسعه ورزش های همگانی ایجاد کنیم که بحث جاده های سلامت و ورزش های محله ای می تواند کمک شایانی به این امر کند.

سرپرست جدید هیات ورزش های همگانی خوزستان ادامه داد : باید در محلات مختلف خوزستان ، زمین های بازی را برای اجرای برنامه ها و مسابقات مختلف ایجاد کنیم.

وی در پایان به استفاده از ظرفیت هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد اشاره و تشریح کرد :بدون تردید در برنامه هایمان از ظرفیت هیات های ورزشی دیگر استفاده خواهیم کرد و از سازمان های مردم نهاد برای فرهنگ سازی عمومی در توسعه امر ورزش کمک خواهیم گرفت

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200810-WA0117

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در پیامی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*