سه شنبه , ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / جانشین فرمانده انتظامی خوزستان: رسانه‌ها بازوی پرقدرت پلیس هستند

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان: رسانه‌ها بازوی پرقدرت پلیس هستند

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان: رسانه‌ها بازوی پرقدرت پلیس هستند

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان: رسانه‌ها بازوی پرقدرت پلیس هستند
امید جنوب – جانشین فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفت:رسانه‌ها بازوی پرقدرت پلیس هستند که باید از آنها برای رشد و اعتلای جامعه بهره‌گرفت.

سردار سید محمد صالحی عصر سه شنبه در کارگاه آموزشی سواد رسانه با حضور فرماندهان انتظامی این استان افزود: با توجه به نقش روز افزون فضای مجازی در زندگی بشر، بالا بردن سطح سواد رسانهای در بین جامعه بسیار ضروری است.

وی افزود: به طور حتم سواد رسانه ای و توجه به جایگاه آن امروز برای اعتلای کشور در همه سطوح لازم است به همین دلیل پلیس نیز این موضوع را در دستور کار قرار داده است و تلاش می کند سطح سواد رسانه ای پرسنل و به خصوص فرماندهان خود را بالا ببرد.

سردار صالحی اضافه کرد: تقویت رسانههای قوی و مرجع می تواند به اطلاع رسانی درست ، صحیح و دقیق منجر شود که پلیس در استان در تلاش است تا با تعامل بیشتر با رسانه های فعال و حرفه ای ارتباط بهتری با مردم برقرار نماید.

وی اظهار داشت: رسانهها، حلقه بین مردم و مسئولان هستند و اگر آنها به وظایف خود به درستی عمل کنند مردم به سراغ رسانه های دیگر نخواهند رفت.

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان افزود: رسانه ها در مقوله اجتماعی و انتظامی نقش بسیار مهمی میتوانند ایفا نمایند و با آگاهی بخشی به جامعه از بسیاری جرایم جلوگیری کنند.

وی گفت: نیروی انتظامی در استان خوزستان طی سالهای اخیر توفیقات فراوانی در کشف جرایم و برخورد با متخلفان داشته که لازم است رسانه ها این مسایل را به مردم بازگو کنند تا قدر فرزندان خود را تامین امنیت و آسایش خود بهتر بدانند.

سردار صالحی افزود: کشف جرایم خشن، سرقت های کلان و جزء، سرقت های مسلحانه، کشف سلاح و کشف مواد مخدر در سال گذشته و دو ماهه اول امسال در خوزستان رشد چشمگیری داشته که این نشان از همت پلیس در خوزستان برای برقراری امنیت و ارامش مردم است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه استان از لحاظ امنیت وضعیت بسیار خوبی دارد ولی احساس ناامنی در آن چندان مطلوب نیست که رسانه ها باید در این زمینه بیشتر فعالیت نمایند تا احساس آمنیت هم در بین مردم نهادینه شود.

محسن بهاروند کارشناس حوزه رسانه نیز در این نشست نقش سواد رسانه در رشد و پیشرفت جوامع را تبیین کرد و افزود: با توجه به گسترش فضای مجازی امروز باید سواد رسانه ای در اولویت دستگاهها باشد.

وی اضافه کرد: اگر سواد رسانه ای در بین مردم و نیز کارکنان ادارات تعمیم نیابد جدا کردن اخبار صحیح از ناصحیح بسیار دشوار خواهد بود.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خوزستان اضافه کرد: نیروی انتظامی که ارتباط موثر و تنگاتنگی با مردم دارد می بایست بیش از دستگاهها به سواد رسانه ای بپردازد.

دکتر بهاروند افزود: اگر سواد رسانه ای در بین مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی و مردم تقویت شود شناخت خبر جعلی از اصلی آسانتر خواهد بود.

این کارشناس امور رسانه گفت: متاسفانه امروز فضای مجازی متاثر از اخبار جعلی فراوان است که حتی حاشیه های زیادی برای کشور و دولت به وجود میآورد که همین امر ضرورت تقویت سواد رسانهای در بین مردم و مسئولان را بیش از پیش کرده است.

در ادامه این کارگاه مباحث تخصصی سواد رسانه ای مطرح و فرماندهان پلیس انتظامی استان با این مباحث آشنا شدند

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200810-WA0117

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا

پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت فرماندار اندیکا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در پیامی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*