شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / لزوم تسریع در روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید

لزوم تسریع در روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید

لزوم تسریع در روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید
لزوم تسریع در روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید
مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشار به خرید ۷۳۵ هزار تن گندم و ۵۳ هزار تن کلزا تا اول خردادماه در استان، بر لزوم تسریع در روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید تاکید کرد.

جمشید بنی فری در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت خرید گندم و کلزا در استان اظهار کرد: طبق برنامه هر ساله تعاون روستایی خوزستان علیرغم تمام مشکلات و شیوع ویروس کرونا با تمام توان اقدام به تجهیز و استانداردسازی مراکز خرید خود در استان کرد و در ۱۱۰ مرکز خرید شامل ۷۲ مرکز خرید گندم و ۴۰ مرکز خرید کلزا عملیات خرید را اجرایی کرد.

وی ادامه داد: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و ترسیم شعار سال مبنی بر جهش تولید بدون شک تعاون روستایی که یکی از دستگاه هایی است که نقش بزرگی در تامین مواد غذایی کشور و خودکفایی گندم و کلزا دارد از روزهای اول سال کار خود را آغاز کرد و توانست با خرید ۷۳۵ هزار تن گندم و ۵۳ هزار تن کلزا تا اول خردادماه نقش مهمی در رسیدن به اهداف عالی کشور در زمینه تامین نیازهای غذایی مردم داشته باشد.

مدیر تعاون روستایی خوزستان تصریح کرد: در این زمینه با خرید ۵۳ هزار تن کلزا به شکستن رکورد تمام ادوار خرید کلزا در تعاون روستایی دست پیدا کردیم و بر اساس بررسی های به عمل آمده امسال بهترین کیفیت گندم و کلزا را در سطح استان شاهد بودیم که این مساله بسیار ارزشمند است.

بنی فری عنوان کرد: یکی از اقدامات در مدت زمان خرید، حذف واسطه ها و دلال ها و خریدهای توافقی بود، زیرا معتقدیم کشاورزان ولی نعمتان ما هستند و محصول آن ها باید بین تمام مردم ایران به صورت عادلانه و به دور از گرانی و در بهترین شرایط تقسیم شود.

وی با اشاره به اینکه روند حمل گندم و کلزا از مراکز خرید نیاز به سرعت بیشتری دارد، گفت: محصولات خریداری شده در مراکز خرید بسیار با کیفیت و درجه یک هستند و طبیعتا با توجه به موضوع گرما، گرد و خاک و احتمال بارندگی احتمال افت محصول و حتی خراب شدن آن ها وجود دارد و امیدواریم با هماهنگی های لازم سریعا گندم و کلزای باقی مانده در مراکز خرید به مقاصد مدنظر حمل شوند

درباره ی admin

همچنین ببینید

نیاز شدید اهواز به فضای فیزیکی برای انجام نمونه‌گیری کرونا

نیاز شدید اهواز به فضای فیزیکی برای انجام نمونه‌گیری کرونا دبیر شورای سلامت اهواز با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*