چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / محمد رضا عارف: ورود بسیج به جناح‌بندهای سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد می‌زند/هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود

محمد رضا عارف: ورود بسیج به جناح‌بندهای سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد می‌زند/هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود

محمد رضا عارفرییس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود. اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند
به  گزارش پویش ، محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با فعالان سیاسی استان البرز، شهرستان محمود‌آباد و اعضای تشکل همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، با اشاره به هفته بسیج، فرمان تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) را از ابتکارات رهبر فقید انقلاب دانست و گفت: ویژگی اصلی بسیج، مردمی بودن آن است و اعضای این نهاد ارزشی باید تلاش کنند همانند دوران دفاع مقدس در کنار مردم باشند و در تحکیم وحدت ملی تلاش کنند.

او با اشاره به داوطلبانه بودن عضویت در بسیج مستضعفین، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های داوطلبانه تاثیرش به مراتب بیشتر از انجام وظایف سازمانی است و تاکنون اعضای بسیج مستضعفین در فعالیت‌های عمرانی به‌خصوص در روستا‌ها منشاء خدمات موثری بودند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ورود اعضای بسیج به جناح‌بندهای سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد ارزشی می‌زند و جریان‌های سیاسی هم نباید برای اهداف جناحی خود از بسیج استفاده ابزاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه پیش آمده در جریان برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در قرچک ورامین با قدردانی از ورود به موقع وزارت کشور به این مساله، گفت: همه جریان‌های سیاسی باید بتوانند در چارچوب قانون نشست‌ها و همایش‌های خود را آزادانه برگزار کنند و هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود. اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

عارف ادامه داد: از کسانی که باید مظهر قانون‌گرایی و ادب باشند انتظار می‌رود کاری نکنند که مردم از آن‌ها روی برگردانند.

رییس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان هم‌چنین با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با یک فهرست در انتخابات حضور پیدا کنند، گفت: باید از طرح مسائلی که به هم‌گرایی اصلاح‌طلبان آسیب جدی می‌زند پرهیز کرد و تاکنون جلسات شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با همدلی و هم‌گرایی همه احزاب و شخصیت‌های عضو برگزار شده است و حضور نداشتن برخی احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب در این شورا به معنا نادیده گرفتن آن‌ها نیست و حتما در کارگروه‌های مختلف از نظرات این بزرگواران استفاده خواهد شد.

او تصریح کرد: هیچ حزب و تشکلی نمی‌تواند خود را محور یک جریان بداند و در بدنه اصلاح‌طلبان خروجی تمام تصمیمات بر اساس خرد جمعی صورت می‌گیرد.

عارف با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید آسیب‌پذیری خود را به حداقل برسانند، تاکید کرد: در جریان اصلاحات نمی‌توان بین احزاب مختلف وزن‌کشی کرد و اگر به دنبال سهم‌خواهی و وزن‌کشی باشیم ضرر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در همه حوزه‌های انتخاباتی معیار انتخاب کاندیدا یا کانیداهای آن حوزه بر اساس شایستگی و رای‌آوری آن‌ها و با محوریت شورای اصلاح‌طلبان حوزه و استان صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: باید اتفاقی که در انتخابات ۹۲ صورت گرفت برای انتخابات‌های آینده و از جمله انتخابات اسفند ماه سال جاری الگو شود.
ایلنا*

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*