سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: اقتصاد تعاونی اساس تحقق اقتصاد مقاومتی است / بهره‌برداری از ۸۰ طرح تعاونی در هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: اقتصاد تعاونی اساس تحقق اقتصاد مقاومتی است / بهره‌برداری از ۸۰ طرح تعاونی در هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: اساس تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتصاد تعاونی است و برای اینکه مردم با مزیت‌های این بخش آشنا شوند، باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

هوشمند صفایی اظهار کرد: تعاون یکی از ارکان و بخش میانی اقتصاد کشور است و فعالیت تعاونی‌ها در کشور نقش بسیار تاثیرگذاری بر رشد اقتصادی خواهد داشت و اگر بخواهیم شاهد حضور حداکثری مردم در حوزه اقتصادی باشیم، باید درباره مزیت‌های تعاون فرهنگ سازی شود که این کار را باید از مدارس و خانواده‌ها آغاز کرد.

وی افزود: حضور مردم در حوزه اقتصاد را فقط می‌توان در قالب تعاون تعریف کرد و باید به مساله مشارکت مردم در بخش تعاون توجه ویژه‌ای شود؛ تعاون یک الگوی موفق اقتصادی در دنیا است و در کشورهای پیشرفته و صنعتی به بخش تعاون توجه ویژه‌ای می‌شود تا مردم به سمت فعالیت اقتصادی روی بیاورند.

صفایی در خصوص نقش دولت در زمینه توسعه تعاونی‌ها تصریح کرد: دولت باید امکانات را در اختیار کسانی بگذارد که توانایی کار دارند اما سرمایه ندارند و همچنین باید از کارآفرینان حمایت کند تا بتوانند به خوبی به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر فعالیت صید و صیادی در استان خوزستان فقط از طریق تعاونی‌ها انجام می‌شود و بخش زیادی از فعالیت‌های کشاورزی نیز در استان از طریق تعاونی‌ها در حال انجام است؛ تمام بسترها و زمینه‌ها برای فعالیت تعاونی‌ها در استان فراهم است و انتخاب ۳ تعاونی استان به عنوان تعاونی برتر در سطح ملی نشان دهنده این مهم است.

صفایی عنوان کرد: اگر مردم مناطق مرزی را منسجم کنیم تا در فعالیت تعاونی‌های مرزنشین شرکت کنند، مزیت‌های فراوانی را برای آن‌ها به وجود آورده‌ایم؛ گسترش مبادلات مرزی و به تبع آن تولید ثروت، درآمد و اشتغال برای مردم مرزنشین از مزیت‌های ایجاد تعاونی‌های مرزی در استان است که این مساله موجب افزایش امنیت در سطح مرزهای کشور نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: از ۷ تعاونی برتر در کشور، ۳ تعاونی متعلق به استان خوزستان است و همچنین ۷ تعاونی برتر نیز در استان وجود دارد که در مجموع از این ۱۰ تعاونی در استان به مناسب هفته تعاون تقدیر خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: ۸۰ طرح تعاونی با اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفر به صورت مستقیم و با سرمایه‌گذاری ۸۸ میلیارد تومان در هفته تعاون بهره‌برداری می‌شود؛ همچنین از ۹۵۰ واحد مسکن نیز در شهر اهواز در این هفته بهره‌برداری خواهد شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20190123-WA0014

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول اداری واستانداری خوزستان

حضورشش تن ازمدیران کل استان درمراسم اختتامیه هفته فرهنگی درآغاجاری وسخنان مدیران کل سیاسی وتحول ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*