پنج شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دفاع مقدس فورانی از ارزش ها بود و باید ناگفته های این حماسه بازگو شود

دفاع مقدس فورانی از ارزش ها بود و باید ناگفته های این حماسه بازگو شود

دفاع مقدس فورانی از ارزش ها بود و باید ناگفته های این حماسه بازگو شود

استاندار خوزستان گفت: دفاع مقدس فورانی از ارزش ها بود و باید ناگفته های این حماسه از جمله تاریخ شفاهی با توجه به اینکه ۷۰ درصد عملیات ها در خوزستان بوده است بازگویی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس فورانی از ارزش ها بود و باید ناگفته های این حماسه از جمله تاریخ شفاهی با توجه به اینکه ۷۰ درصد عملیات ها در خوزستان بوده است بازگویی شود.

وی گفت: ادبیات حماسی بخشی از غرور ملی هر ملتی است و روح فداکاری و وطن پرستی را در کالبد هر سرزمینی زنده نگه میدارد و باغ موزه ها محلی برای تبلور این غرور و شکوه است و همچنین با توجه ارزش های دینی ما در موضوع مقاومت و جهاد در این زمینه باید کار شود.

استاندار خوزستان گفت: بازگویی تاریخ شفاهی دفاع مقدس محدود به ابنیه ها و یادمان ها نباشد و به شکل فراگیرتر و گسترده تری انجام شود.

شریعتی همچنین گفت: به سالگرد شهادت شهید باقری و شهید بقایی نزدیک هستیم که جا دارد مراسم در خوری در گرامیداشت یاد این شهدای والامقام برنامه ریزی شود.

وی افزود: برای انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس به نسل های جدید همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دستور کار قرار گیرد و کارهای خلاقانه ای برای آشنایی نسلهای جدید با ارزش های دفاع مقدس برنامه ریزی شود.

وی در پایان گفت: بخش هایی از باغ موزه به صنعت نفت که در دوران دفاع مقدس با ایثارگری و دادن شهدای فراوان شاهرگ حیاتی اقتصاد و اداره جنگ را حفظ نمود اختصاص داده شود و در بخش اقوام و عشایر نیز کار ارزشمند و شایسته ای جهت باغ موزه پیش بینی شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

زنگنه

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است کار ساخت مته با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*