پنج شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / نیاز به زیرسازی برای جابه‌جایی هواپیما از جاده به سمت فرودگاه ماهشهر

نیاز به زیرسازی برای جابه‌جایی هواپیما از جاده به سمت فرودگاه ماهشهر

نیاز به زیرسازی برای جابه‌جایی هواپیما از جاده به سمت فرودگاه ماهشهر

‌امروز ‌دوشنبه، هفتم بهمن‌ماه هواپیمای تهران – ماهشهر به دلیل نقص فنی از ‌باند فرودگاه ماهشهر خارج شد.

فرماندار ماهشهر در تازه ترین اظهار نظر از آغاز عملیات خاکریزی برای جابه‌جایی هواپیمای سانحه‌دیده خبر داد.

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت عملیات جابه‌جایی هواپیمای سانحه‌دیده امروز در ماهشهر، اظهار کرد: امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای جابه‌جایی هواپیما را آماده کرده‌ایم اما جابه‌جایی هواپیما از جاده به سمت فرودگاه به زیرسازی نیاز دارد.

وی با اشاره به انجام عملیات خاکریزی در مسیر برگشت هواپیما، افزود: در حال حاضر حدود ۲۰۰ سرویس شن و ماسه در جاده ریخته شده تا بتوانیم هواپیما را جابه‌جا کنیم.

فرماندار ماهشهر با بیان اینکه عملیات جابه‌جایی احتمالا تا چهار پنج ساعت دیگر طول می‌کشد، گفت: تمام تلاش ما این است که در اسرع وقت جابه‌جایی هواپیما را انجام دهیم و این کار به شب نرسد.

تامین تجهیزات مورد نیاز برای جابه‌جایی هواپیمای سانحه‌دیده

‌فرماندار ماهشهر با اشاره به حضور تیم کارشناسی سازمان هواپیمایی کشوری در محل حادثه هواپیمای تهران – ماهشهر گفت: امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای جابه‌جایی هواپیما را آماده کرده‌ایم و منتظریم پس از انجام کار کارشناسی تیم سازمان هواپیمایی، بلافاصله در اولین فرصت ممکن هواپیما را جابه‌جا کنیم.

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسافران پرواز تهران – ماهشهر همان دقایق اولیه پس از نشستن هواپیما، از هواپیما خارج و از محل حادثه جابه‌جا شدند. با توجه به اینکه اتفاق خاصی برای مسافران پیش نیامده بود، مسافران به محل سکونت یا محل کار خود منتقل شدند.

وی افزود: کارهای مربوط به جابه‌جایی هواپیما نیز در دست اقدام است تا هواپیما از جاده خارج شود و به داخل فرودگاه انتقال یابد.

بیرانوند گفت: تیم سازمان هواپیمایی کشوری به ماهشهر آمده‌اند و پس از بازدید و بررسی این تیم، کار جابه‌جایی هواپیما انجام خواهد شد. امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای جابه‌جایی هواپیما را آماده کرده‌ایم و منتظریم پس از انجام کار کارشناسی تیم سازمان هواپیمایی، بلافاصله در اولین فرصت ممکن هواپیما را جابه‌جا کنیم.

فرماندار ماهشهر افزود: برنامه‌ریزی بر این است که هواپیما تا بعد از ظهر امروز (۷ بهمن‌ماه) جابه‌جا شود.

فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران – ماهشهر تایید نمی‌شود

‌سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اینکه پیش از بررسی کارشناسان و نظر آن‌ها بگوییم هواپیما دچار نقص فنی شده، اشتباه است و فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران – ماهشهر تایید نمی‌شود.

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پس از حادثه هواپیمایی تهران – ماهشهر تیم کارشناسی هواپیمایی کشور برای بررسی این حادثه در حال اعزام به ماهشهر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش از فرود هواپیما در فرودگاه ماهشهر، از سوی خلبان گزارشی مبنی بر نقص احتمالی هواپیما به برج مراقبت اعلام شده بود؟ گفت: وقتی تیم کارشناسی به محل می‌رود، تمام موارد بررسی می‌شود و بعد نیز نتیجه خود را درباره علت خروج هواپیما از باند و این‌که آیا علت خطای خلبان بوده یا نه، اعلام می‌کند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: این‌که آیا خلبان به برج مراقبت موردی را مبنی بر ایجاد مشکل اعلام کرده است یا خیر، جزو همین بررسی‌های تیم کارشناسی است. به هر حال خلبان ممکن است هر عکس‌العملی برای لندینگ در فرودگاه داشته باشد که همه این موارد باید مشخص شود.

وی با بیان این‌که بر این اساس فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران – ماهشهر تایید نمی‌شود، عنوان کرد: این‌که پیش از بررسی کارشناسان و نظر آن‌ها بگوییم هواپیما دچار نقص فنی شده، اشتباه است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

زنگنه

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است کار ساخت مته با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*