پنج شنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار خوزستان در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب: هر چه جامعه ناآگاه تر باشد روش های مدنی در آن کمتر است / فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت تبدیل کنیم

استاندار خوزستان در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب: هر چه جامعه ناآگاه تر باشد روش های مدنی در آن کمتر است / فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت تبدیل کنیم

استاندار خوزستان در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب: هر چه جامعه ناآگاه تر باشد روش های مدنی در آن کمتر است / فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت تبدیل کنیم
استاندار خوزستان گفت: هرچه افراد ناآگاه تر و دانش آنها کمتر و سطح فرهنگشان پایین تر باشد اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی کاهش پیدا میکند و آسیب های اجتماعی رشد می یابد جامعه آسیب‌پذیرتر شده و تاب آوری آن کمتر می شود و روشهای مدنی در آن کمتر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه ۳ بهمن ماه با حضور در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز از چهاردهمین نمایگاه کتاب خوزستان بازدید کرد.

استاندار خوزستان در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران گفت: دانش افزایی و افزایش آگاهی و دانایی باعث بالا رفتن سطح فرهنگ عمومی، اداره مناسبتر جامعه و نوعی رعایت قانون و بالا رفتن اعتماد عمومی می شود.

وی افزود: هرچه افراد ناآگاه تر و دانش آنها کمتر و سطح فرهنگشان پایین تر باشد اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی کاهش پیدا میکند و آسیب های اجتماعی رشد می یابد جامعه آسیب‌پذیرتر شده و تاب آوری آن کمتر می شود و روشهای مدنی در آن کمتر خواهد بود.

شریعتی خاطرنشان کرد: کتاب پاسخگوی این موارد خواهد بود هرچه فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهیم به امنیت عمومی جامعه کمک می‌کنیم و همه چیز از کتاب و فرهنگ عمومی و دانش و آگاهی نشأت می گیرد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: باشگاههای کتابخوانی که راه افتاده و گسترش یافته است، گسترش کتابخانه ها، ایجاد کتابخانه دیجیتال و اقداماتی از این دست شرایط را بهتر مهیا می کند و وضعیت را بهبود می بخشد و باید تلاش شود که در این مسیر گام برداریم و به خرید، دسترسی و خوانش کتاب کمک کنیم و فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت در جامعه تبدیل کنیم.

شریعتی گفت: نمایشگاه امسال به نسبت سال گذشته تعداد ناشرین، عناوین کتاب و عمق بیشتری نسبت به سالهای گذشته داشت و کار ارزشمند صورت گرفت.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال توانستیم این نمایشگاه کتاب را در سطح بسیار وسیع با ۹۰ هزار کتاب عنوان برگزار کنیم که نسبت به سال گذشته از گستردگی و تنوع بیشتری برخوردار است.
وی اضافه کرد: رسانه‌های دیجیتال هم در کنار نمایشگاه کتاب و نمایشگاه فیروزه که برگرفته از تولیدات داخل استان است در کنار این نمایشگاه بود و خوشبختانه استقبال عمومی خوب است و کارکرد بسیار ارزشمندی داشته است.
استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با بالارفتن کتابخوانی بتوانیم به غنای علمی، تولید دانش و بالارفتن سطح فرهنگ عمومی، افزایش امنیت عمومی و مقاوم شدن در برابر آسیب های اجتماعی دستاوردهای بیشتری داشته باشیم و بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در حد توان و بضاعت خود در استان بیشتر نماییم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

زنگنه

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است

کار ساخت مته با تلاش جهاددانشگاهی در حال نتیجه دادن است کار ساخت مته با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*