جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / حسن روحانی: دولت درپی پیروزی جناح خاصی نیست

حسن روحانی: دولت درپی پیروزی جناح خاصی نیست

حسن روحانیرییس جمهوری دولت را یک دولت فراحزبی توصیف و تاکید کرد: دولت یازدهم در پی پیروزی جناح خاصی نیست و تلاش می کند شرایط برای مشارکت همه جناح ها، احزاب و گروه ها فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اعضای هیات دولت درجلسه امروز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، به فریدون همتی و محمدرضا خباز به ترتیب به عنوان استانداران قزوین و سمنان، رأی اعتماد دادند.

رییس جمهوری در این جلسه با اشاره به رأی اعتماد هیأت وزیران به استانداران جدید قزوین و سمنان خطاب به استانداران آنان اظهارداشت: انتظار مردم این است که با حضور شما در این استان ها، پیشرفت استان و حل مسایل و مشکلات شتاب بیشتری پیدا کند.

روحانی افزود: براساس تجربه داخلی و بین المللی، راه پیشرفت و توسعه کشور از مسیر بهره گیری حداکثری از توان و نیروی مردم و مشارکت فعال بخش خصوصی می گذرد.

رییس جمهوری با یادآوری این نکته که به هر میزان درآمدهای مختلف دولت افزایش پیدا کند، همچنان برای کشور بزرگی مانند ایران و مسایل و مشکلاتی که با آن روبرو است ، کافی نیست، گفت: حضور فعال بخش خصوصی، مشارکت عموم مردم و جذب سرمایه خارجی با توجه به مسایل و مشکلات موجود، از ضروریات است.

روحانی ادامه داد: علاوه بر این، روابط حسنه با دنیا و مبنا قرار دادن تعامل سازنده در مناسبات بین المللی لازمه توسعه و پیشرفت کشور است. البته این به آن معنا نیست که با هیچ کشوری مشکل نداشته باشیم اما مبنای ما تعامل با دنیا و روابط حسنه با کشورهای دیگر است.

رییس جمهوری از استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در هر استان یاد و تصریح کرد: استانداران باید از همه ظرفیت ها برای تحقق سیاست های دولتی استفاده کنند.

روحانی در ادامه، با تأکید بر اینکه رأی مردم به دولت به معنای رأی به سیاست ها و برنامه های دولت است، رضایت واقعی مردم را در گرو تحقق همین برنامه ها دانست.

رییس جمهوری با اشاره به ظرفیت صنعتی استان های قزوین و سمنان، استعداد هر دو استان را برای پیشرفت خوب ارزیابی کرد و استانداران را به بهره گیری از ظرفیت ها و جذب فناوری های جدید به خصوص با توجه به شرایط پسا تحریم در آینده نزدیک توصیه نمود.

روحانی با اشاره به قرار داشتن در آستانه برگزاری انتخابات، استانداران را به آماده کردن شرایط و زمینه های برگزاری شکوهمند و همراه با آرامش انتخابات سفارش و اظهار امیدواری کرد در پرتو یک انتخابات باشکوه، افراد تأثیرگذار با تجربه، با تدبیر و توانمند برای خدمت هر چه بیشتر به کشور به مجلس راه یابند.

رییس جمهوری دولت را یک دولت فراحزبی دانست و تاکید کرد: دولت یازدهم در پی پیروزی جناح خاصی نیست و تلاش می کند که شرایط برای مشارکت همه جناح ها، احزاب و گروه ها فراهم شود.

هیات وزیران در ادامه از خدمات استانداران قبلی این استان نیز تشکر و قدردانی نمود.

با تصویب هیأت وزیران، مبلغ ۵۸ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل به صورت کمک بلاعوض جهت بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی و تأمین لوازم خانگی و هزینه های خدماتی فنی و پشتیبانی و آواربرداری به استان کرمانشاه اختصاص یافت.

همچنین مبلغ ۱۴۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود چهار درصد روستایی و پنج درصد شهری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل کرمانشاه به منظور جبران خسارت پرداخت می شود و بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.
تعیین نرخ هزینه های معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت برای سال آینده، از دیگر مصوبات جلسه دولت بود.

با توجه به ضرورت انطباق قانون گمرکی ملی با کنوانسیون کیوتو تجدیدنظر شده تدوینی به دلیل پیوستن ایران به این کنوانسیون، لایحه اصلاح قانون امور گمرکی از سوی اعضای دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این اصلاحیه، راهکارهایی برای حل مشکلات کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، مسایل شرکت های حمل و نقل، رسوب کالاها در گمرک و… اندیشیده شده است.

هیأت وزیران ضمن بررسی و تصویب تعدادی از مواد، ادامه بررسی را به جلسه آینده موکول کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*