جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / خوزستان / معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز: اکوسیستم کارآفرینی نیازمند پشتیبانی فرهنگی است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز: اکوسیستم کارآفرینی نیازمند پشتیبانی فرهنگی است

حسن طائیمعاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اکوسیستم کارآفرینی نیازمند پشتیبانی فرهنگی است.
دکتر حسن طائی در نشست تخصصی با شرکت‌های مشاوره کارآفرینی و کاریابی‌های غیردولتی استان- که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در اهواز برگزار شد- خاطرنشان کرد: فرهنگ ما باید از موضوع کارآفرینی حمایت کند. کارآفرینی به معنای دوباره برخاستن است. باید این فرهنگ باشد تا بتوان از عده ای که شکست می‌خورند حمایت کرد.
او یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را رشد فراگیر دانست و گفت: رشدی که فقط در تولید ناخالص داخلی محدود نمی‌ماند، بلکه به عوامل دیگری نیز در این عرصه توجه می‌شود.
او افزود: باید به ایجاد اشتغال مولد، توزیع مناسب درآمد در کنار رشد، تخریب کم تر محیط زیست و توجه و شنیدن صدای اقلیت‌های فرهنگی، نژادی و قومی توجه شود. این موارد دچار یکسری کاستی‌ها است. برای رفع این کاستی‌ها نیازمند روش‌های جدیدی هستیم.
دکتر طائی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم به رشد فراگیر دسترسی پیدا کنیم، راهی جز توجه به ابعاد گوناگون کارآفرینی وجود ندارد و با این کار، ظرفیت جذب اقتصاد نیز بالا می‌رود و از آن‌چه به اقتصاد می‌دهیم بهره‌مندی بیش تری به دست می‌آوریم و این موضوع ما را به سوی رشد فراگیر سوق می‌دهد؛ باید همچنین دقت کنیم که کارآفرین در چه فضایی رشد پیدا می‌کند.
او عنوان کرد: مهم ترین مساله کارآفرینی، درک فرصت است و فرصت نیز باید در فرآیند نهاده، محصول و ارایه خدمات شناسایی شود. موضوع بعدی نیز مهارت‌هایی است که سازمان‌های ما می‌توانند داشته باشند. هر چقدر سازمان‌های ما مهارت بالا و جدی‌تری در عرصه ارایه خدمات داشته باشند، شاهد کارآفرینی بیش تری هستیم. موضوع سوم هم فرهنگ ریسک‌پذیری است. موضوع دیگری هم که به آن نیاز داریم ایجاد شبکه‌ها است.
دکتر طائی تصریح کرد: وقتی درباره نوآوری صحبت می‌کنیم باید در تمام عرصه‌ها توجه به فن‌آوری نیز مدنظر باشد. سرمایه انسانی برای گسترش کارآفرینی نیز مهم است. همچنین موضوع رقابت‌پذیری هم باید در نظر گرفته شود. وقتی بازار رقابتی وجود داشته باشد، کارآمدان نیز رشد می‌کنند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان‌کرد: اگر نوآوری در محصول و فرآیند دست به دست هم دهند، شاهد تحول می‌شویم و حتما به رشد بالا نیز دست پیدا می‌کنیم؛ اما بدون تعامل با اقتصاد جهانی نمی‌توان به فرصت‌ها و دیگر عوامل تحقق بخشید. یکی از عواملی که می‌تواند ما را به ارتقا جایگاه‌مان سوق دهد، بین‌المللی‌سازی است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان

١٦ میلیارد ریال فروش کتاب در سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خوزستان معاون فرهنگی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*