پنج شنبه , ۱ فروردین ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / استاندار خوزستان: طرح توسعه پایدار استان در برنامه ششم توسعه گنجانده شود

استاندار خوزستان: طرح توسعه پایدار استان در برنامه ششم توسعه گنجانده شود

استاندار خوزستان، گنجانده شدن طرح توسعه پایدار استان را در برنامه ششم توسعه کشور خواستار شد.

به گزارش ایرنا عبدالحسن مقتدایی شامگاه سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان با حضور ‘نوبخت’ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در محل تالار شهید رجایی استانداری، گفت:طرح توسعه پایدار، ۱۷ منطقه خوزستان را در برمی گیرد که بیشتر شامل مناطق محروم و کمتر برخوردار می باشد.
وی با بیان فعال شدن بندر شادگان و هندیجان و همچنین فعال شدن مراوردات تجاری در دو مرز شلمچه و چذابه طی دو سال گذشته، افزود:از آخرین اقدامات تجاری در استان راه اندازی بندر هندیجان بود، مرز هندیجان در گذشته به کانالی برای قاچاق کالا تبدیل شده بود که با راه اندازی این بندر فعالیت های اقتصادی در این شهرستان رونق یافت.
استاندار خوزستان همچنین با بیان افزایش مراودات تجاری در دو مرز چذابه و شلمچه، اظهار کرد:با راه اندازی پایانه و بازارچه در این دو مرز مراودات مرزی و فعالیت های اقتصادی رونق یافت.
مقتدایی گفت:هفت بندر در استان وجود دارد که ۴۰ درصد واردات و ۱۷٫۵ درصد صادرات خوزستان از این بندر صورت می گیرد.
استاندار خوزستان در ادامه سخنانش همچنین با بیان ابلاغ بخشنامه خرید کالا از بازارهای داخلی استان اضافه کرد:دستورالعملی در استان تدوین شد که بر اساس آن، دستگاه های اجرایی ملزم به خرید داخلی هستند و مردم نیز برای خرید از تولیدات داخلی تشویق می شوند این کار به منظور حمایت از تولید داخل استان انجام گرفته است.
نماینده مردم لالی، مسجد سلیمان و اندیکا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت:به استاندار در بحث مناطق آزاد استان فشار وارد نشود.
اسماعیل جلیلی با بیان اینکه تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در استان از امتیازهای این منطقه است افزود:مناطق آزاد استان نقاط فعال اقتصادی استان هستند و نباید در این مناطق محرومیت ایجاد شود.
وی افزود:وضعیت نامناسب آب و هوا و پدیده گرد و غبار باعث ناپایداری زندگی مردم و کارکنان در این استان شده است.
نماینده مردم لالی، مسجد سلیمان و اندیکا همچنین با اشاره به اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای زمین های کشاورزی استان افزود: اجرای این طرح در شمال خوزستان مورد بی توجهی قرار گرفته و با مشکلاتی روبرو شده است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور امروز سه شنبه در سفری یکروزه برای شرکت در همایش طرح ۵۵۰ هزار هکتار و شورای برنامه ریزی و توسعه استان در اهواز حضور یافت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_20180127_134918_574

چهارلنگ رئیس شهرک صنعتی باغملک درگفتگوبااعتماد ازسرمایه گذاران انتظاردارم باحضورخودزمینه اشتغال جوانان رافراهم آورند

شهرک صنعتی باغملک درمسیرجاده اصلی باغملک به ایذه میباشدکه این شهرک ازلحاظ زیربناییکامل وازآب برق ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*