جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان

آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان

آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با هدف جریان سازی فرهنگی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پر خطر در مدارس استان خبر داد.

کورش مودت در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه پیشگیری زمانی می‌تواند موثر باشد که با یک جریان فرهنگی و تبلیغی مورد حمایت قرار گیرد و در همین راستا از امروز (۲۲ آبان‌ماه) هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس سراسر استان خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

وی اضافه کرد: جلب مشارکت رسانه‌ها و خانواده‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کودکان و نوجوانان، اصلاح نگرش کودکان و نوجوانان در زمینه آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر به ویژه اعتیاد و توانمندسازی کودکان و نوجوانان در زمینه مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر از اهداف برگزاری هشتمین مانور یک هفته‌ای مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس است.

مودت گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی تربیتی، تهیه و توزیع محصولات فرهنگی پیشگیری در مدارس، ارائه برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت ۱۵ دقیقه‌ای در شروع کلاس‌های درس، اجرای برنامه‌های با نشاط و مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین دانش‌آموزان و کارکنان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در تشکل‌های دانش‌آموزی در راستای برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رزمی

مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان در گفت و گو با عصر خوزستان: مردم تخلفات کاندیداها را گزارش کنند/ سرعت ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس نسبت به قبل افزایش یافته است

مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان در گفت و گو با عصر خوزستان: مردم تخلفات کاندیداها را ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*