سه شنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک وظیفه اساسی برای آموزش و پرورش است

پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک وظیفه اساسی برای آموزش و پرورش است

پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک وظیفه اساسی برای آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان، گفت: افزایش آگاهی و توانمندی دانش آموزان نسبت به آسیب های اجتماعی یک ضرورت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان صبح امروز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۹۸ در کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی؛ گفت: نحوه انتقال و توزیع مواد مخدر در جوامع امروزی تغییر کرده است و باید در زمینه کنترل و مبارزه با مواد مخدر راهکارهای جدی و جدیدی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه، شاهد آن هستیم که در سالیان اخیر آسیب های متعددی از جهت مواد مخدر به جامعه وارد شده است، افزود: باید در موضوع مواد مخدر دقت فراوان داشت و در زمینه اقدامات فرهنگی و کمیته اطلاع رسانی دقیق عمل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، کاهش سن مصرف مواد مخدر، یک زنگ خطر برای جامعه دانست و تصریح کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی یک وظیفه اساسی برای آموزش و پرورش است.

مودت با اشاره به اینکه، مسئولان آموزش و پرورش باید در زمینه جلوگیری از آسیب های اجتماعی پرخطری همچون اعتیاد برنامه ریزی دقیقی داشته باشند؛ عنوان کرد: افزایش آگاهی و توانمندی دانش آموزان نسبت به آسیب های اجتماعی یک ضرورت است.

وی با اشاره به شیوع برخی از مواد مخدر صنعتی جدید در جامعه، گفت: عدم آشنایی افراد با مضرات این مواد مخدر موجب توسعه مصرف مواد مخدر و افزایش آسیب های اجتماعی آن خواهد شد.

مودت آگاهی بخشی از طربق برگزاری نمایشگاه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری و ورزشی را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را اقدامی موثر توصیف و اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی همکاری با همه ی دستگاه های اجرایی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را دارد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران – ماهشهر تایید نمی‌شود

فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران – ماهشهر تایید نمی‌شود سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*