شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / رئیس حوزه هنری خوزستان: عرضه مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر تأثیر بیشتری بر مخاطبان می گذارد

رئیس حوزه هنری خوزستان: عرضه مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر تأثیر بیشتری بر مخاطبان می گذارد

رئیس حوزه هنری خوزستان:
عرضه مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر تأثیر بیشتری بر مخاطبان می گذارد

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه اگر مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر به مردم عرضه شود تأثیر بیشتری خواهد داشت گفت: از مردم و هنرمندان می خواهیم به حوزه چاپ و نشر کتاب های حوره هنری توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی» ظهر امروز (دوشنبه ۲۰ آبان) در آیین گشایش نمایشگاه کتاب «حال خوش خواندن» که در کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه بهترین فرصت برای علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است که از این نمایشگاه دیدن کنند.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود: برای همه سلایق جامعه در این نمایشگاه کتاب ارائه شده است، البته دیدن برخی کتاب ها برای ما در این نمایشگاه دور از انتظار بود و کتاب های تخصصی خوبی در این نمایشگاه عرضه و برای همه سلایق، گروه های سنی و مخاطبان کتابخوانی، کتاب های مناسبی در نظر گرفته شده شده است.

وی با بیان اینکه به طور مداوم هر دو هفته یک بار یک کتاب جدید در حوزه هنری رونمایی می شود عنوان کرد: این کتاب ها یا در حوزه ادبیات داستانی هستند یا شعر و یا در سایر حوزه هایی که مرتبط با سبک زندگی است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر سعی کردیم مخاطبان را در حوزه فرهنگ اجتماعی و اعتقادی ببینیم و مطالب و محتوای مورد نیاز آنها را در حوزه کتاب چاپ کنیم ادامه داد: از مردم و هنرمندان می خواهیم به حوزه چاپ و نشر کتاب های حوره هنری توجه کنند چون این صنعت به شدت نیازمند توجه مردم و علاقه مندان به حوزه کتاب است.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه این یک ارتباط دوسویه است، یعنی وقتی ما این کار را تولید می کنیم باید به دست مخاطب خود برسد و اگر این اتفاق نیفتد کار عبث و بیهوده ای است ابراز کرد: اصحاب هنر و رسانه و خبرنگاران سهم بسیار مهمی در انعکاس اطلاعات و اخبار فعالیت های حوزه هنری به مردم و مخاطبان دارند.

وی تصریح کرد: معتقدم که کتاب بیشترین تأثیر را بر تقویت جوامع دارد چرا که همواره در دسترس است و با فضای مجازی تفاوت بسیاری دارد، نه باتری آن تمام می شود و نه به چیز دیگری نیاز دارد.

وی با اشاره به رونمایی کتاب« نسیم دعا» اضافه کرد: این کتاب مجموعه ای سه جلدی است که جلد نخست آن شرح منظوم و شعرگونه دعای ابو حمزه ثمالی است که رونمایی شد و جلد دوم و سوم آن هم شرح منظوم دعای ندبه و دعای کمیل که در دست چاپ است.

رئیس حوزه هنری خوزستان اذعان داشت: سابقه شعر و ادبیات در کشور ما بیش از هزار سال است و انس و الفت و آمیختگی فرهنگ ما با ادبیات و شعر و داستان ارتباطی ناگسستنی است.

وی بیان کرد: به طور طبیعی اگر مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر به مردم عرضه شود تأثیر بیشتری خواهد داشت، اگر اهل مطالعه باشیم در هر فرصتی می توان کتاب بخوانیم و به اندوخته هایمان اضافه کنیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200702-WA0165

بازدید نماینده مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ، افشین حیدری مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان ، فرماندار از پروژه های ورزشی شهرستان اندیمشک

بازدید نماینده مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ، افشین حیدری مدیر کل ورزش ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*