سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / یکروزقبل ازدیدار استقلال تهران و صنعت نفت: فرماندارویژه آبادان با وزیرنفت دیدار کرد/موسوی:هیچ نسخه ای برای جدایی مردم و نفت در آبادان وجود ندارد

یکروزقبل ازدیدار استقلال تهران و صنعت نفت: فرماندارویژه آبادان با وزیرنفت دیدار کرد/موسوی:هیچ نسخه ای برای جدایی مردم و نفت در آبادان وجود ندارد

یکروزقبل ازدیدار استقلال تهران و صنعت نفت:

فرماندارویژه آبادان با وزیرنفت دیدار کرد/موسوی:هیچ نسخه ای برای جدایی مردم و نفت در آبادان وجود ندارد

زنگنه:به مردم آبادان افتخار می کنم،راهی برای حمایت پیدا خواهیم کرد

عصر روزدوشنبه و در آستانه ی دیدار حساس استقلال تهران و صنعت نفت آبادان از هفته ی دهم مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور، سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با سفر به تهران به همراه غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیژن نامدار زنگنه دیدار کرد.در این دیدار فرماندار ویژه آبادان و نماینده ی این شهر با تشریح موقعیت آبادان و ورزش این شهر خواستار حمایت وزارت نفت از تیمهای ورزشی و همچنین رسیدگی به وضعیت عمرانی آبادان شدند.در این دیدار وزیر نفت ضمن تایید مباحث مطرح شده اعلام نمود به خوزستان می آید و در دیدار با استاندار راه حلی مناسب برای حمایت ازتیم فوتبال صنعت نفت آبادان پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه آبادان،دکتر موسوی در این دیدار با تاکید بر تاثیر دو جانبه ی مردم و پالایشگاه آبادان بر یکدیگر گفت: زندگی مردم آبادان با نفت سرشته شده است. سرنوشت ما با نفت گره خورده و نمی شود نسخه جدایی برای نفت و مردم آبادان داشته باشیم. آبادان حق دارد و شایسته است و لازم است از حمایتهای نفت برخوردار باشد.

وی تصریح کرد:هوای استنشاقی ما نفتی است،ما هوای آلوده نفتی و گازی تنفس می کنیم. خیابانهای ما در اختیار پالایشگاه و پتروشیمی است. انتظار داریم در راستای توجه ویژه به عمران شهر آبادان از سوی وزات نفت دستوراتی صادر شود.
موسوی با بر شمردن قوانین سرزمینی مناطق آزاد ،بیان کرد:ما در منطقه ای هستیم که قانون خاص منطقه آزاد وجود دارد. آبادان را مشمول قوانین خاص منطقه آزاد بدانید نه قوانین عام. مردم ما ۸ سال جنگ را تحمل کردند، ولی هنوز چشم براه بازسازی زیر ساختها هستتند. نفت بايد به بازسازي زيرساختهاي آبادان كمك كند.

فرماندارویژه آبادان با ستایش ازطرفداران ورزش بالاخص فوتبال در آبادان اظهار داشت:هواداران صنعت نفت در سطح کشور هواداران ویژه ای هستند.آنها با تعصب و مرامی که دارند باتیم صنعت نفت نفس می کشند. اجازه ندهید تیم ما به حاشیه برود. بنده از جنابعالی خواهش می کنم به تیمی که با رشادت بازیکنان و تشویق هواداران الان بالا تر از بسیاری از تیمهای متمول ایستاده است کمک ویژه کنید ودستور ویژه دهید.
موسوی که قرار است امشب در هتل به دیدارطلایی پوشان برود،سخنانش را با وزیرنفت اینگونه به پایان رساند: اگر قصد دارید به صنعت کمک کنید الان به بنده قول دهید تا با این خبر خوش درهتل به تیم بپیوندم و گرنه راهی فرودگاه خواهم شد.

غلامرضا شرفی نماینده ی مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی که در این دیدار حضور داشت ضمن تایید صحبتهای موسوی گفت: همه صحبتهای دلسوزانه فرماندار آبادان را تایید می کنم. ما و مردم شریف آبادان انتظار داریم دستور ویژه ای برای حل مشکلات این شهر و از جمله تیم صنعت نفت صادر کنید.
وی ادامه داد:از جنابعالي مي خواهم براي بررسي و ارائه راه حل مشكلات به آبادان سفر كنيد. مردم ما انتظار دارند بزودي شما را در آبادان ببينند.دستور دهيد راه حلي براي كمك به تيم صنعت نفت پيدا كنند و مشكلات مالي آن را حل كنند.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در این دیدار پس از شنیدن سخنان موسوی و شرفی تاکید کرد:برای بررسی مشکلات تیم نفت آبادان به خوزستان می آیم و با استاندار خوزستان و شما صحبت خواهم کرد.
وی بیان کرد:همه به مردم شریف آبادان ومقاومت آنها در ۸ سال جنگ تحمیلی افتخار می کنیم.موضوع عدم حمایت از تیمهای نفتی در دستور كار نفت نبود. ولي مصوبه ی مجلس لازم الاجرا بود و اين محدوديتها مربوط به مصوبه قانونی است. اما وقتش است اکنون در خصوص مشکلات تیم صنعت نفت آبادان با استاندار خوزستان و شما صحبت کنم.
زنگنه ادامه داد:پنجشنبه هفته ی آینده به خوزستان می آیم. ان شاءالله راهی برای حمایت پیدا کنیم.
وزیر نفت در پایان خطاب به فرماندار ویژه آبادان گفت:حال که فرماندار آبادان می گوید به تیم در هتل بپیوندم یا به فرودگاه بروم، عرض می کنم اولا سلام بنده را به مردم شریف آبادان برسانید و البته الان به هتل بروید و سلام بنده را به دست اندرکاران و هواداران تیم برسانید.
شایان ذکر است در پایان این دیداروبه درخواست دکتر موسوی، وزیر نفت با عباس سورانی از پیشکسوتان هواداری فوتبال آبادان به صورت تلفنی گفت و گو کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

خطر بیماری‌های روده‌ای، بیخ گوش روستاییان بی‌آب خوزستان

خطر بیماری‌های روده‌ای، بیخ گوش روستاییان بی‌آب خوزستان خطر بیماری‌های روده‌ای، بیخ گوش روستاییان بی‌آب ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*