دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سالروز آغاز ولایت امام زمان (عج)، روزی برای تجدید عهد

سالروز آغاز ولایت امام زمان (عج)، روزی برای تجدید عهد

سالروز آغاز ولایت امام زمان (عج)، روزی برای تجدید عهد

خوزستان یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: سالروز آغاز ولایت امام زمان (عج) روزی برای تجدید عهد با امام زنده خودمان است تا انسان‌ها توجهشان را نسبت به ارتباط با امام خود محکم و استوار کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر موسوی زاده با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: امام هادی(ع) پدر امام حسن عسکری(ع) توسط خلفای بنی‌عباس از مدینه به بغداد فرا خوانده شدند. امام حسن عسکری(ع) نیز به اجبار به سامرا رفتند. در سامرا منطقه‌ای به نام “عسکر” وجود داشت و ایشان زندگی خود را در این منطقه آغاز کردند و همین امر موجب شد یکی از القاب امام حسن(ع) عسکری باشد.

وی با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع) جزو جوان‌ترین ائمه بوده‌اند، افزود: دشمنان اهل بیت(ع) لقب عسکری را به عسگری تبدیل کردند. تفاوت این دو در این است که عسگر به معنی عقیم است و دشمنان می‌خواستند با انتشار این لقب وانمود کنند که ایشان فرزندی نداشته است.

مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت ولیعصر(عج) اهواز بیان کرد: اراده خداوند بر این بود که امام مهدی(عج) در جو پراختناق دوره بنی‌عباس متولد شوند و در سن پنج سالگی به امامت برسند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در آن شرایط برای جلوگیری از به دنیا آمدن فرزندان دیگری از ائمه مبارزات زیادی شد اما اراده خدواند این بود که امام مهدی(عج) به دنیا بیایند و پایان دهنده امامت ائمه معصومین(ع) باشند.

مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت ولیعصر(عج) اهواز گفت: دوران امام حسن عسکری(ع) دوران اختناق شدیدی بود اما زمانی که اصحاب امام حسن عسکری(ع) سوال می‌کردند که امام بعد از ایشان چه کسی است، امام حسن عسکری(ع) برای آنها توضیح می‌داد. زمانی که امام مهدی(عج) به دنیا آمد در همان سن کودکی مانند حضرت یحیی(ع) و حضرت عیسی(ع) با حالت اعجاز به سوالات اصحاب پاسخ می‌دادند و امام حسن عسکری(ع) نیز وصایت و امامت امام مهدی(عج) را به صورت شفاف برای اصحاب خود تبیین کردند.

موسوی زاده گفت: امام زمان(عج) در غیبت صغری از طریق نواب اربعه با مردم ارتباط برقرار می‌کردند. پس از غیبت صغری، غیبت کبری آغاز شد که تاکنون ادامه دارد. سالروز آغاز ولایت امام زمان(عج) روزی برای تجدید عهد با امام زنده خودمان است تا انسان‌ها توجهشان را نسبت به ارتباط با امام خود محکم و استوار کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

6_دکتر شریعتی (59)

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و شوراها منصوب کرد

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*