پنج شنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / بی احترامی بحرینی ها باید از مجامع بین المللی پیگیری شود

بی احترامی بحرینی ها باید از مجامع بین المللی پیگیری شود

وکیلی:بی احترامی بحرینی ها باید از مجامع بین المللی پیگیری شود
وکیلی:بی احترامی بحرینی ها باید از مجامع بین المللی پیگیری شود

حقوقدان ورزشی تاکید کرد که بی احترامی تماشاگران و بازیکنان تیم ملی باید از طریق مجامع بین المللی پیگیری شود.

امیر ساعدوکیلی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت : آنچه مسلم است سرود ملی و پرچم دو نماد ملی و اعتبار بین نطامهای سیاسی هستند که هرگونه توهین به آنها، اهانت به حاکمیت کشور است.

او آنچه که در ورزشگاه منامه در بحرین به وجود آمده را نقض اشکار ارزشهای عالی حاکم بر نهضت المپیک عنوان کرد و خواستار پیگیری حقوقی در این ارتباط شد.

این حقوقدان کشورمان توضیح داد: در شرایط کنونی با دو وضعیت مواجه هستیم، نخست اینکه تماشاچیان در حین پخش سرود ملی رفتاری توهین امیز داشتند با این پیش فکرکه این مساله از طرف دولت هدایت شده نبوده، مقامات آن کشور متعهد بر کنترل حاضران در استادیوم بودند و اگر این کار را نتوانستند انجام بدهند می بایست با خاطیان برخورد قانونی می کردند. ‌

وی گفت : فرض دوم در مورد نوع رفتار ورزشکاران بحرینی در حین پخش سرود ملی ایران بوده است ، در این صورت به طور قطع کاری خلاف مقررات فیفا و چارچوب ارزشهای عالی حاکم بر نهضت المپیک اتفاق افتاده است.براساس این چارچوب هرگونه توهین به نمادهای سیاسی دینی، مذهبی و رفتار نژاد پرستانه ، ناپسند و کاملا امری خلاف مطابق قوانین بین المللی ورزش صورت گرفته است .

امیر ساعد وکیلی تاکید کرد که در هردو صورت فدراسیون فوتبال با تهیه شکایت نامه ای در این خصوص به کمیسیون انظباطی فیفا، می تواند مساله را مطرح کند و اگر به هر دلیلی اقدامی صورت نگرفت ،فدراسیون فوتبال ایران، در دادگاه داوری طرح شکایت کرده و به نوعی اقدام نادرست تماشاگران را پیگیری کند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

آذری: ۵۰ درصد راه مانده است / تیم‌داری فولاد در فوتبال بانوان مطرح نیست

آذری: ۵۰ درصد راه مانده است / تیم‌داری فولاد در فوتبال بانوان مطرح نیست آذری: ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*