شنبه , ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سخنان استاندار خوزستان در جمع مدیران سازمان آب و برق خوزستان

سخنان استاندار خوزستان در جمع مدیران سازمان آب و برق خوزستان

سخنان استاندار خوزستان در جمع مدیران سازمان آب و برق خوزستان

نشست استاندارخوزستان با مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی سازمان آب و برق استان امروز برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این نشست اظهارکرد: سازمان آب و برق در طول سال زحمات ارزشمندی در بحران های مختلف از جمله خشکسالی، سیل و مدیریت مصرف برق کشیده است. از اقدامات شاخص و قابل تحسین این سازمان مدیریت و تلاش شبانه روزی در مهار سیلاب بود که بر کسی پوشیده نیست.

شریعتی افزود: آنچه باید در شرایط بحران انجام می شد بنظر من تیم سازمان آب و برق انجام داده اند، در شرایطی که مقامات ارشد کشور نگران خوزستان بوده اند و با تماس ها و پی گیری های مکرر نگرانی خود را ابراز می کردند اوضاع در استان به خوبی تحت کنترل بود.

وی بیان کرد: پی گیری های مکرر مقامات از جمله دفتر مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، معاون اول ریاست جمهوری و وزرا نشان از توجه ویژه مرکز به خوزستان است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: اگر این حجم تجارب ارزشمند در استان انباشت نشده بود و کارشناسان ما تلاش شبانه روزی نداشتند قطعا نمی توانستیم بر این بحران فائق شویم و شرایط بدی در استان رقم می خورد، خوشبختانه با تلفیقی از از کارشناسان موجود و استفاده از نیروهای جوان کار آزموده کارها خیلی خوب پیش رفت و بحران سیل به نحو احسن مدیریت شد.

شریعتی ادامه داد: سازمان آب و برق از این جهت نقش اساسی و جدی داشته است، مجموع این اقدامات موجب شد سیستم ملی هیچگونه مداخله ای در کار نداشته باشد و تمام تصمیم گیری ها در سطح استان انجام گیرد. اما در شرایط مشابه استان های دیگر اکثر مقامات کشوری در استان های سیل زده حضور داشته و کار را مدیریت نمودند.

وی خاطرنشان کرد: بنده با ارائه گزارش خدمت ریاست جمهوری این موارد را منتقل کردم، انباشت سرمایه در این شرایط خود را به خوبی نشان داد، قدر این سرمایه ها را بدانیم حفظ کنیم و ارتقا دهیم.

استاندار خوزستان یادآورشد: سازمان آب و برق با بدنه کارشناسی خود خدمتی بیش از وزارت نیرو به استان دارد و این سرمایه ظرفیتی برای خوزستان است.

شریعتی گفت: سال ۹۷ شدیدترین خشکسالی و تر سالی را تجربه کردیم بطوری که در ۶ماهه نخست سال تمام جلسات و برنامه ریزی ها برای مدیریت خشکسالی و در ۶ماهه دوم با شروع بارندگی ها و وقوع بحران سیل که تا سال ۹۸ ادامه داشت.که خداروشکر سیل علیرغم خرابی های که داشت شرایط خوبی از نظر تامین آب را در استان رقم زد.امسال از قبل وجود این آبها محدودیت کشت نداشتیم و تمام اراضی قابل کشت ما به زیر کشت رفت.

وی با اشاره به کمک های دولت در ساخت منازل تخریب شده از بحران سیل گفت: دولت در این زمینه به خوبی پای کار آمد و درساخت منازل جدید کمک های جدی شد همچنین در زمینه جبران خسارت به مزارع کشاورزی تاکنون بیش از ۱۱هزار پرونده جهت اخذ تسهیلات معرفی شد.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: تاکنون به هیچ استان سیل زده دیگری به اندازه خوزستان کمک نشده است به طوری که فقط از بنیاد برکت ۲۰ میلیارد تومان جهت ساخت منازل جدید کمک شده است.

شریعتی تصریح کرد: زهکشی و لایروبی های خوبی در اراضی کشاورزی استان انجام شد که به کشت تابستانه خیلی کمک کرد. از برکاتی که سیل برای استان داشت رشد پوشش گیاهی و ثبیت کانون های گردوغبار بوده است

درباره ی admin

همچنین ببینید

نیاز شدید اهواز به فضای فیزیکی برای انجام نمونه‌گیری کرونا

نیاز شدید اهواز به فضای فیزیکی برای انجام نمونه‌گیری کرونا دبیر شورای سلامت اهواز با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*