سه شنبه , ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / خوزستان، سومین استان مصرف‌کننده گاز در کشور

خوزستان، سومین استان مصرف‌کننده گاز در کشور

خوزستان، سومین استان مصرف‌کننده گاز در کشور

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان با بیان اینکه سومین استان مصرف کننده گاز در کشور هستیم، گفت: شرکت گاز خوزستان ۷۰ درصد سبد انرژی کشور را تامین می‌کند.

امروز ۸ مهرماه در همایش تجلیل از امدادگران گاز استان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت گاز خوزستان در حال حاضر ۹۸ درصد از سوخت مورد نیاز صنایع استان را تامین می‌کند که ۹۵ درصد از گاز مصرفی در استان توسط صنایع و ۵ درصد در بخش خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز خوزستان ۷۰ درصد سبد انرژی کشور را تامین می‌کند، افزود: این گاز برای مصرف پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، صنایع نیشکر و … تولید و تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بحث تامین سوخت پاک، تصریح کرد: در استان خوزستان در حال حاضر ۱۰۴ جایگاه CNG وجود دارد و این تعداد جایگاه به معنای تامین ۲۰ درصد از سوخت مصرفی خودروها و گامی بزرگ در حذف آلاینده‌ها از سطح استان است.

ابول پور عنوان کرد: تا پایان سال ۹۷ بیش از ۱۸ میلیارد متر مکعب گاز مصرف کرده‌ایم و در این زمینه سومین استان مصرف کننده گاز در کشور هستیم. اگر بحث افزایش مصرف گاز توسط نیروگاه‌ها و پتروشیمی‌ها تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار بگیرد، ما به جایگاه اول و یا دوم مصرف گاز در کشور خواهیم رسید.

وی ادامه داد: در بخش توسعه شهری به بیش از ۹۹ درصد از مناطق شهری خوزستان گازرسانی انجام شده است. همچنین در بخش روستایی نیز به بیش از ۸۳ درصد از روستاهای استان گازرسانی شده است و در این زمینه برنامه داریم تا پرونده توسعه گازرسانی را در خوزستان به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان با بیان اینکه برنامه شرکت گاز در ۴۰ ساله دوم بحث نگهداشت و مراقبت و پایداری در مصرف گاز است، گفت: در حال حاضر در خوزستان بیش از حدود ۱۲۰ واحد امدادی وجود دارد که همه این واحدهای امدادی مجهز و دارای زیرساخت‌های بسیار خوب هستند.

ابول پور اظهار کرد: از سال گذشته شعار شرکت گاز خوزستان از بحث توسعه به برندینگ تغییر پیدا کرده است زیرا باید با تلاشی که در مجموعه انجام می‌گیرد، به تحسین برانگیزترین شرکت ارائه خدمات در کشور تبدیل شویم و در این زمینه قطعا همه با یکدیگر تلاش خواهیم کرد تا به این مهم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما به دنبال آن هستیم تا در همه شاخص‌های فرآیندی و عملکردی به عنوان برترین شرکت ارائه دهنده خدمات در کشور فعالیت کنیم. این مساله یک کار تیمی و بسیار سخت است اما باید برای آن تلاش کنیم تا به این مهم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان گفت: پیش قراولان و پیشانی وزارت نفت امدادگران هستند. شماره ۱۹۴ کانال ارتباط مردم با وزارت نفت است. این شماره مربوط به حوزه امداد و درگاه ورود مردم به وزارت نفت است. از این رو امدادگران جایگاه ویژه‌ای را در وزارت نفت دارند.

ابول پور بیان کرد: در ایام سیل در خوزستان یک افتخار به دست آوردیم و این مساله آن بود که خبری مبنی بر قطع گاز در استان وجود نداشت و شرایط گازرسانی در زمان وقوع سیلاب پایدار بود. هوشیاری و تلاش کارکنان باعث رقم خوردن چنین امری شده است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

با ابلاغ سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان صورت گرفت / کارکنان آسیب پذیرتر در برابر بیماری کرونا از مرخصی بدون احتساب برخوردار میشوند

با ابلاغ سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان صورت گرفت / کارکنان آسیب پذیرتر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*