چهارشنبه , ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار در آیین نواختن زنگ هفته گردشگری: زمینه میزبانی برای گردشگران عراقی در خوزستان باید فراهم شود

استاندار در آیین نواختن زنگ هفته گردشگری: زمینه میزبانی برای گردشگران عراقی در خوزستان باید فراهم شود

استاندار در آیین نواختن زنگ هفته گردشگری: زمینه میزبانی برای گردشگران عراقی در خوزستان باید فراهم شود

استاندار در آیین نواختن زنگ هفته گردشگری: زمینه میزبانی برای گردشگران عراقی در خوزستان باید فراهم شود

استاندار خوزستان با بیان این که گردشگران عراق برای خرید، بهداشت و درمان، تفریح و زیارت به خوزستان می‌آیند، گفت: حضور گردشگران در استان موجب خلق ثروت برای کشور می‌شود لذا باید شرایط میزبانی را برای گردشگران فراهم کنیم تا بتوانیم برای توسعه این صنعت گام برداریم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز شنبه در آیین به صدا در آوردن زنگ روز جهانی گردشگری در مدارس خوزستان در مدرسه راه نور کوی سلطان منش اهواز با اشاره به شعار امسال روز جهانی گردشگری ” گردشگری و اشتغال” اظهار داشت: صنعت گردشگری از جمله صنایعی است که از یک سو اشتغال موثر و قابل ملاحظه ایجاد می‌کند و از سوی دیگر توزیع مناسب ثروت که عدالت را با خودش به همراه دارد را فراهم می آورد.

وی همسایگی با کشور عراق را از دیگر ظرفیت‌های گردشگری استان عنوان کرد و بیان کرد: هم مرزی ما با کشورهای منطقه به ویژه عراق و هم مذهب بودن آن‌ها با ما موجب شده ظرفیت و فرصت رونق گردشگری بیش از پیش در استان فراهم شود چراکه در حال حاضر روزانه حدود هشت هزار عراقی وارد استان می‌شود و هیمن تعداد نیز از استان خارج می‌شوند.

استاندار خوزستان افزود: بسیاری از کشورهای هم‌تراز ایران با استفاده از ظرفیت های این صنعت زمینه‌ها و فرصت‌های اشتغال بسیاری را در کشورهای خود ایجاد کرده‌اند.

وی افزایش تولید ناخالص کشورهای را از دیگر مزایای رونق صنعت گردشگری دانست و بیان کرد: تنوع درآمد و خلق ثروت در آن کشورها حاصل توسعه صنعت گردشگری است لذا ضرورت دارد استان ما نیز در این زمینه اقدام اساسی را برنامه ریزی کند.

شریعتی ادامه داد: در استان خوزستان انواع مختلف گردشگری از جمله گردشگری مناطق دفاع مقدس، گردشگری زیارتی، گردشگری تاریخی، گردشگری میراثی، گردشگری طبیعی و … وجود دارد که باید قدر این ظرفیت را دانست و به حد کافی و وافی از آن بهره مند شویم.

وی با اشاره به درخواست از دولت برای فراهم اوردن تعطیلات زمستانه گفت: در زمینه گردشگری داخلی از دولت خواستیم تعطیلات زمستانه را در تقوسیم مدارس بگنجاند چراکه استتان خوزستان در فصل‌های سرد سال گردش پذیر تر از فصل تابستان است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

احمدی نژاد

عضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته است

عضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته است «آقای احمدی‌نژاد مخصوصا به‌ خاطر کارنامه دولت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*