چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / کارشناس اسرائیلی: در صورت بروز جنگ با ایران، عربستان نابود خواهد شد

کارشناس اسرائیلی: در صورت بروز جنگ با ایران، عربستان نابود خواهد شد

کارشناس اسرائیلی: در صورت بروز جنگ با ایران، عربستان نابود خواهد شد
کارشناس اسرائیلی: در صورت بروز جنگ با ایران، عربستان نابود خواهد شد

رئیس سابق سرویس اطلاعاتی اسرائیل معتقد است در صورت وقوع جنگ با ایران، عربستان سعودی نابود خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، یاکوف کدمی، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی اسرائیل، ناتیو، بار دیگر با حضور در شبکه تلویزیونی “راسیا” اظهارات متناقضی را مطرح نمود.

کدمی که پیش از این در این شبکه تلویزیون به عنوان “یک کارشناس اسرائیلی” حضور یافته بود اینبار به عنوان یک چهره عمومی اعلام کرد که اگر جنگی با پارس‌ها صورت بگیرد، ایران باقی خواهد ماند و عربستان سعودی ناپدید می‌شود، همانطور که حضور آمریکا در خاورمیانه ناپدید گردید.
اظهارات عجیب وزیر انرژی عربستان درباره حملات به آرامکو

اظهارات عجیب وزیر انرژی عربستان درباره حملات به پالایشگاه آرامکو

وی یادآور شد كه بی ثباتی در خاورمیانه “با نابودی عراق توسط آمریکایی‌ها ” آغاز شد. رئیس سابق سرویس اطلاعاتی اسرائیل افزود: آنها (آمریکایی‌ها) همین کار را در لیبی، اروپا، آفریقا و همه جا کردند که نتیجه آن مشخص است.

شایان ذکر است، در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما “ائتلاف عربی” در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پمپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی‌ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی خسارات حمله به آرامکو، بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای ۱۹۷۸-۱۹۷۹ و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های ۱۹۷۳-۱۹۷۴ خواهد بود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

۳۶.۱ میلیارد دلار با دستور روحانی به «سلیمانیه عراق» منتقل شد

۳۶.۱ میلیارد دلار با دستور روحانی به «سلیمانیه عراق» منتقل شد ۳۶.۱ میلیارد دلار با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*