جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / هشدار رییس سازمان سیا در مورد ادامه دار بودن حملات داعش

هشدار رییس سازمان سیا در مورد ادامه دار بودن حملات داعش

جان برنانرییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ‘سیا’ روز دوشنبه در مورد حملات بیشتر از سوی داعش هشدار داد و گفت که حملات پاریس با دقت طراحی شده بود.

به گزارش جماران به نقل ا زایرنا،’جان برنان’ که در اندیشکده واشنگتن سخن می گفت٬ افزود: حملات پاریس حادثه ای نیست که فقط یک بار رخ دهد. انتظار حملات بیشتر توسط این گروه وجود دارد.

وی افزود: سرویس های امنیتی و اطلاعاتی در حال حاضر فعالیت می کنند تا افشاگری های بیشتری را ارایه کنند.
رییس سازمان سیا گفت که حملات پاریس با دقت طراحی و اجرا شد.
برنان افزود: این حادثه ای نبود که برنامه ریزی اش چند روزه انجام شده باشد بلکه ظرف چند ماه برنامه ریزی شده بود. این تنها عملیات داعش در این جهت نبوده و نخواهد بود.
در حمله های جمعه شب پاریس، ۶تیراندازی و ۲ انفجار انتحاری در ۷ نقطه پاریس روی داد. این برای نخستین بار در تاریخ فرانسه است که عملیات انتحاری در خاک این کشور صورت می گیرد.
انفجار اول در ساعت ۲۱ و ۲۰ دقیقه به وقت پاریس در نزدیکی استادیوم فوتبال در سن دونی، هنگام بازی دوستانه دو تیم آلمان و فرانسه و زمانی رخ داد که فرانسوآ اولاند داخل استادیوم بود. وی به سرعت محل را ترک کرد و برای تشکیل جلسه اضطراری به وزارت کشور رفت. انفجار دوم نیز حدود ۱۵ دقیقه بعد اتفاق افتاد.
همزمان شش تیراندازی در پنج نقطه در مناطق ۱۰ و ۱۱ پاریس رخ داد. همچنین افراد مسلح با ورود به سالن کنسرت ‘باتاکلان’ بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر را به گروگان گرفتند. گروگان گیری در نیمه شب با دخالت پلیس پایان یافت و در جریان آن بیش از ۸۰ نفر به همراه چند مهاجم کشته شدند.
آخرین گزارش ها از آمار قربانیان از کشته شدن ۱۲۹ نفر و مجروح شدن ۳۵۰ نفر حکایت دارد. حال ۴۲ تن از مجروحان به شدت وخیم گزارش می شود.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*