دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / بدون قیام امام حسین(ع)، چارچوب اسلام با تحریف مواجه می‌شد

بدون قیام امام حسین(ع)، چارچوب اسلام با تحریف مواجه می‌شد

بدون قیام امام حسین(ع)، چارچوب اسلام با تحریف مواجه می‌شد
رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به تاثیر نهضت حسینی در جامعه گفت: اگر قیام سیدالشهدا امام حسین(ع) نبود، بنیاد و چارچوبی که پیامبر اکرم(ص) به عنوان اسلام برپا کرده بودند، با تحریف مواجه می‌شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، با تسلیت فرا رسیدن تاسوعای حسینی اظهار کرد: جمله ” بنیاد اسلام، محمدی است و استمرار و تداوم آن، حسینی” معروف است؛ منظور و مفهوم این جمله این است که اگر قیام سیدالشهدا امام حسین(ع) نبود، بنیاد و چارچوبی که پیامبر اکرم(ص) به عنوان اسلام برپا کرده بودند، با تحریف مواجه می‌شد.

وی افزود: در کلام امام حسین(ع) می‌بینیم که ایشان فرموده‌اند قیام من برای مطالبه و اصلاح و اصلاح‌گری در امت پیامبر اعظم(ص) است. امام حسین(ع) در برابر خط نفوذ و استحاله‌ای که قرارگاه اموی به فرماندهی معاویه آغاز و پیگیری کرده بود، ایستادگی و مقاومت کردند و با شهادت خودشان و یارانشان، طومار قرارگاه بنی‌امیه را در هم پیچیدند.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان بیان کرد: این اقدام امام حسین(ع) نشان‌دهنده همان صحبت ایشان است که فرموده بودند اگر دین پیامبر(ص) جز با کشتن من بقا و جاودانگی پیدا نمی‌کند، پس ای شمشیرها من را در بر بگیرید.

شفیعی عنوان کرد: امروز که در مقام تحلیل و بررسی می‌نشینیم، می‌بینیم که شهادت اباعبدالله(ع) و به تعبیر امام (ره)، محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

وی با اشاره به تاثیر نهضت حسینی در جامعه گفت: شور اسلامی، عواطف دینی، شعائر دینی، منبرها، برگزاری جلسات مختلف و برگزاری عزاداری‌ها در ماه‌های محرم و صفر، برخی از آثار نهضت حسینی در جامعه هستند.

شفیعی بیان کرد: مشاهده می‌کنیم که هر سال در دو ماه محرم و صفر موجی به خیزش برمی‌خیزد که این موج، معارف، دانش و آموزه‌های دینی را مجددا در جامعه متجلی می‌کند.

وی عنوان کرد: در حقیقت زمانی که یکنواختی زندگی روزمره، مسائل را عادی نشان می‌دهد، مجددا محرم و صفر دیگری فرا می‌رسد و باعث می‌شود که شعائر دینی به جوشش بیاید و فضای دینی بر جامعه حکمفرما شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

6_دکتر شریعتی (59)

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و شوراها منصوب کرد

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*