دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / آمادگي تعاون روستايي خوزستان براي رفع نياز کشاورزان جهت کشت پاييزه

آمادگي تعاون روستايي خوزستان براي رفع نياز کشاورزان جهت کشت پاييزه

آمادگي تعاون روستايي خوزستان براي رفع نياز کشاورزان جهت کشت پاييزه
مدیر تعاون روستایی خوزستان از آمادگی کامل این سازمان برای رفع نیاز کشاورزان جهت کشت پائیزه سال جاری خبر داد.
آمادگي تعاون روستايي خوزستان براي رفع نياز کشاورزان جهت کشت پاييزه

جمشید بنی فری گفت: کشت پائیزه در خوزستان یکی از بزرگترین کشت هایی است که هزاران نفر را مشغول کار و کسب روزی و تولید و خودکفایی می کند.
وی ادامه داد: تمام توجه مسئولین کشور در زمینه تامین غذای مردم کشت پائیزه ایی است که در جای جای ایران به خصوص خوزستان با توجه به اجرای طرحهای بزرگ کشاورزی در حال انجام است و طبیعی است که تعاون روستایی خوزستان در این زمینه به فکر تامین نیازهای کشاورزان باشد.
مدیر تعاون روستایی خوزستان بیان داشت: تامین نیازهایی از جمله کود، بذر و سموم شیمیایی از جمله اقداماتی است که مدیریت تعاون روستایی خوزستان برای کشاورزان مد نظر دارد و خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
بنی فری گفت: تامین ۷ هزار و ۴۷۵ تن کود اوره، توزیع تاکنون ۹۰۰ لیتر سموم شیمیایی که این رقم تا پایان کشت پائیزه به بیش از ۳۶ هزار لیتر خواهد رسید، تامین ۲۵ هزار و ۸۹ تن بذر گندم و ۲۰۰ تن بذر کلزا که فعالیت های تولید و فرآوری آن را انجام داده ایم از مهمترین اقدامات ما بوده است که این آمار تا قبل از آغاز کشت پائیز در حال افزایش می باشد.
وی در پایان گفت: طبیعتا خرید ۹۱۰ تن هزار تن گندم در فصل زراعی گذشته نشان از توجه ویژه به کشاورزی استان است و اینکه می طلبد برای رفع نیاز غذایی مردم به استان زرخیر خوزستان در مسائل کشاورزی و تامین نیاز کشاورزان توجه بیشتری شود.
لازم به ذکر است که در سال گذشته تعاون روستایی خوزستان موفق به توزیع بیش از ۹۳ هزار تن انواع کودشیمیایی بین کشاورزان شد که در افزایش تولید نقش بسزایی داشت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

6_دکتر شریعتی (59)

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و شوراها منصوب کرد

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی خلیل الهایی را به عنوان مدیرکل امور روستایی و ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*