پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / تندگویان: مدیران کل یک روز هفته را به جوانان اختصاص دهند/ وزارت ورزش و جوانان یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است/شعار قالب کشور در حال حاضر موضوع جوانان است

تندگویان: مدیران کل یک روز هفته را به جوانان اختصاص دهند/ وزارت ورزش و جوانان یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است/شعار قالب کشور در حال حاضر موضوع جوانان است

در نشست حوزه معاونت امور جوانان با مدیران کل استانها مطرح شد
تندگویان: مدیران کل یک روز هفته را به جوانان اختصاص دهند/ وزارت ورزش و جوانان یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است/شعار قالب کشور در حال حاضر موضوع جوانان است
تندگویان: مدیران کل یک روز هفته را به جوانان اختصاص دهند/ وزارت ورزش و جوانان یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است/شعار قالب کشور در حال حاضر موضوع جوانان است

معاون امور جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان امسال جزو یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است. از کمک جوانان به سیل زدگان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مفرح که در روحیه آسیب دیدگان تاثیر داشت و چه در هفته جوان, هفته ازدواج و هفته تشکل ها که برنامه های بسیار فراوان متنوع و شادی در کشور برگزار شد, موجبات شور و نشاط عمومی جامعه را فراهم آورد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان, محمد مهدی تندگویان صبح امروز در نشست با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها با بیان اینکه حوزه جوانان برای مدیران کل استانها می ‌تواند هم فرصت باشد و هم تهدید, افزود: در استان هایی که به جوانان توجه شده و کار ها را به تشکل ها می سپارند میزان موفقیت چندین برابر است و این موضوع در ارزیابی های استانها کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد فرصتی مناسب برای مدیران کل استانی هستند گفت: جوانان سمن ها در خیلی از حوزه ها با تخصص, امکانات و روابطی که دارند می توانند کمک های خیلی خوبی به مدیران کل و در نتیجه به حوزه جوانان و حتی ورزش استان انجام دهند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه شعار قالب کشور در حال حاضر موضوع جوانان است, گفت: هیچ یک از سخنان مقام معظم رهبری را نمی توانید پیدا کنید که حرفی از جوانان نزده باشند بنابراین توصیه می شود مدیران از این پتانسیل خوب استفاده کنند. جوانان یک پایگاه اجتماعی خوب محسوب می شوند که اگر خوب از آنها استفاده شود آینده استان تامین خواهد شد.

تندگویان با بیان اینکه وزیر ورزش و جوانان سه شنبه ها را به جوانان اختصاص داده و در این روز در ساختمان جوانان حضور دارد گفت: دکتر سلطانی فر روزهای سه شنبه با حضور در ساختمان جوانان به صحبت ها, مسائل و مشکلات جوانان گوش می دهد و از نقطه نظرات جوانان استفاده می کند گفت: این توجه برای اولین بار در وزارت ورزش و جوانان انجام شده و دکتر سلطانی فر اولین وزیری است که این کار را انجام می دهد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می شود هر مدیر کل یک روز در هفته را به جوانان و برای بررسی و مشکلات آنها قرار دهد و آن روز را در اختیار جوانان باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به موضوعات مختلف جوانان پرداخت و گفت: در خیلی از موضوعات ما هیچ وظیفه تشکیلاتی و مسئولیتی نداریم اما چون برچسب جوانان دارد همه تقصیرات را از چشم ما می بینند. مثلاً در قانون تسهیل ازدواج هیچ مسئولیتی و یا هیچ اسمی از سازمان ملی جوانان سابق یا وزارت ورزش و جوانان برده نشده و یا در حوزه اشتغال جوانان هیچ مسئولیتی نداریم و وزارت کار دستگاه مسئول است ولی همه تقصیرات را از ما می‌دانند.

معاون امور جوانان افزود: توسعه مراکز مشاوره ازدواج و خانواده جزو تکالیف ما و دولت است و کمک بزرگی به ترویج ازدواج و کاهش طلاق می کند.

وی ادامه داد: از زمان حضور خانم کریمی در دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اتفاقات خوبی رقم خورده است. در هفته ازدواج امسال شاهد برگزاری برنامه‌های ملی و کشوری و استانی فراوانی بودیم که با همکاری همه مدیران کل و سمن های جوانان کشور به نحو بسیار خوبی برگزار شد و انعکاس بسیار خوبی داشت.

تندگویان به موضوع مجمع خیرین ازدواج پرداخت و گفت: برای اولین بار در کشور مجمع ملی خیرین ازدواج با دستور وزیر ورزش و جوانان کلید خورد و صحبت ها با وزارت کشور انجام شد و به توافق رسیدیم. در ۱۴ استان مجمع استانی خیرین ازدواج را تشکیل داده‌ایم و تاکید می کنم که استانهایی که مجمع ندارند برای تشکیل مجمع سریعتر اقدام کنند تا بتوانیم شبکه ملی آن را تشکیل دهیم.

وی همچنین از واگذاری پست های حوزه جوانان به حوزه های دیگر انتقاد کرد و گفت: مدیران کل باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و پست های حوزه جوانان را در اختیار افراد غیر متخصص قرار ندهند. ارزیابی ها نشان داده استان هایی که امتیاز حوزه جوانان آن ها بالا بوده امتیاز کلی خوبی هم کسب کرده اند.

وی در خصوص جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: از مدیران کل استان ها می خواهم که دستور جلسه ای قوی و قابل پایش برای جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان داشته باشند ما به دنبال اقدام و عملیات در حوزه جوانان هستیم نه آمار سازی.

تندگویان با بیان اینکه برای اولین بار نظام رتبه بندی سمن ها را آغاز کردیم گفت: این کار به شناخت مدیران کل استان ها از نحوه فعالیت سمن ها و موضوعات تخصصی آنها کمک بسیار خوبی خواهد کرد.

وی با اشاره به موضوع خانه جوانان, خطاب به مدیران کل استانی گفت: خانه جوانان را به عنوان یک دغدغه بدانید. خوشبختانه با تصویب مجلس, موضوع احداث و تجهیز خانه جوانان جزو قانون شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه دیده شده و در این خصوص هیچ مشکلی برای احداث خانه‌های جوانان نداریم.

معاون امور جوانان افزود: در حوزه اعتبارات عملکرد مان خوب بوده و از همه مدیران کل که با مدیریت منابع هفته جوان خوبی برگزار کردند تشکر می‌کنم.

تندگویان همچنین به مشکلات حضور افراد در کارگاه های آموزشی استان های دیگر اشاره کرد و گفت: در زمینه توانمندسازی و آموزش سمن‌ها باید به سمت آموزش از طریق فضای مجازی برویم تا دیگر نیاز به حضور فیزیکی افراد در استان های دیگر نباشد و بتوانند از طریق فضای مجازی آموزش ببینند و مدارک خود را نیز از همین طریق دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: از مدیران کل می خواهم به هیچ وجه خانه جوانان را در اختیار نمایندگان مجلس قرار ندهند و هیچ سمنی حق ندارد از هیچ نماینده و نامزدی دفاع کند و یا اینکه هیچ نماینده و نامزدی نباید با سمنها و مجامع استانی سمن ها جلسه برگزار کند.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان امسال جزو یکی از سردمداران ایجاد شادی و نشاط در کشور بوده است. از کمک جوانان به سیل زدگان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مفرح که در روحیه آسیب دیدگان تاثیر داشت و چه در هفته جوان, هفته ازدواج و هفته تشکل ها که برنامه های بسیار فراوان متنوع و شادی در کشور برگزار شد, موجبات شور و نشاط عمومی جامعه را فراهم آورد.

تندگویان همچنین به در پیش بودن ماه محرم و صفر و ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: در ایام محرم مناسب است تا در خانه های جوان میزگرد هایی برای بررسی عاشورا و میز های پرسش و پاسخ برای بررسی فرهنگ عاشورا و ترویج این فرهنگ و فرهنگ عزاداری ترتیب داده شود و در آن از جوانان علاقه مند و اساتید مطرح استفاده کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

کسب و کارهای روستایی جان گرفت

کسب و کارهای روستایی جان گرفت در سال‌های گذشته بسیاری از جوانان روستایی به امید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*