دوشنبه , ۱۸ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / سیاسی / وزیر خارجه آلمان: انتخابات سوریه در ۱۸ ماه آتی برگزار می شود

وزیر خارجه آلمان: انتخابات سوریه در ۱۸ ماه آتی برگزار می شود

download (2) «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه پس از پایان نشست سوریه در وین گفت که راه سختی در پیش است و قرار است انتخابات در این کشور در ۱۸ ماه آینده برگزار شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، اشتاین مایر با حضور در میان خبرنگاران در هتل امپریال در پایتخت اتریش افزود: قرار شد تا پایان سال ۲۰۱۵ دیداری میان احزاب مخالف و دولت سوریه توسط استفان دمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، برگزار شود.

وزیر امور خارجه آلمان باردیگر تاکید کرد: در نشست امروز سوریه مذاکرات به صورت جدی صورت گرفته است.
این نشست با حضور نمایندگان ۱۷ کشور از جمله ایران و نمایندگان سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا روز شنبه در وین پایتخت اتریش برگزار شد .
دور تازه تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران سوریه، در ادامه نشست یک روزه پیشین است که روز جمعه ۸ آبان در وین برگزار شد.
هدف از برگزاری این مذاکرات، تلاش جهت رسیدن به چارچوبی به منظور ایجاد زمینه مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت در این کشور اعلام شده است.
نشست های ژنو ۱ و ژنو ۲ که برای بررسی راهکارهای حل و فصل بحران سوریه که در گذشته بدون حضور ایران برگزار شده بود، هیچ دستاوردی به همراه نداشت.
کارشناسان مسایل منطقه خاورمیانه در این زمینه معتقدند که هرگونه تصمیم گیری برای حل و فصل بحران های منطقه بدون حضور ایران نتیجه بخش نخواهد بود.
آمریکا و کشورهای عرب متحدش خواهان برکناری «بشار اسد» رییس جمهوری قانونی سوریه به عنوان بخشی از راه حل بحران هستند اما مسکو و تهران با پشتیبانی از حکومت قانونی دمشق می گویند سرنوشت رییس جمهوری سوریه باید به رای مردم آن کشور گذاشته شود.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-02-25_06-13-43

وزیرورزش وجوانان درحضوراستاندارومدیرکل ورزش وجوانان خوزستان قدرمردان زحمتکشی مثل مدیرعامل باشگاه جنوب رابدانید

مسعودسلطانی فروزیرورزش وجوانان درحاشیه سفرخودبه خوزستان پس ازخارج شدن ازمحل برگزاری جلسه ابتداباسرپرست روزنامه اعتماددرخوزستان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*