سه شنبه , ۸ بهمن ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اقتصادی / بومی سازی ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه مسجدسلیمان

بومی سازی ساخت قطعات نیروگاهی در نیروگاه مسجدسلیمان

n00002052-bسرپرست سد و نیروگاه مسجدسلیمان از دستیابی به فناوری ساخت قطعات نیروگاهی در این نیروگاه خبر داد.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “سید حمید صالحی” با اعلام این خبر افزود: با بومی شدن ساخت قطعات و تجهیزات حساس و بسیار مهم در سد و نیروگاه مسجدسلیمان، علاوه برصرفه جویی اقتصادی، ضریب اطمینان و پایداری این نیروگاه نیز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از دانش بومی، هم اکنون در سد و نیروگاه مسجدسلیمان تعداد بسیار زیادی از تجهیزات مهم و اساسی در کارگاه تراشکاری این نیروگاه ساخته می شود، که این امر علاوه بر کاهش هزینه ها و صرفه جویی اقتصادی سه میلیارد ریالی در سال، مدت زمان ساخت و تعمیر این قطعات را نیز کاهش داده است.
سرپرست سد و نیروگاه مسجدسلیمان اضافه کرد: با ساخت این قطعات و تجهیزات، علاوه بر افزایش ضریب آمادگی واحدها مدت زمان توقف واحد در تعمیرات سالیانه نیز کاهش یافته است.
معاون فنی و مهندسی سد و نیروگاه مسجدسلیمان نیز گفت: فیلتر هیدروسیلیکونی که در رنج کاری فشار بالا، مانع ورود رسوبات به شفت سیل توربین می شود، برای اولین بار در کشور، در کارگاه تراشکاری این نیروگاه ساخته و نصب شده است.
“فرزاد جونعلی وند” خاطرنشان کرد: برای ساخت این فیلتر علاوه بر اینکه نیاز به تکنولوژی پیشرفته ای دارد، از ابزار و قالب مخصوصی استفاده شده است.
وی، ساخت قطعات و اصلاح تجهیزات مربوط به یاتاقان توربین، تجهیزات مربوط به کوپلینگ های گاورنر، تجهیزات مربوط به فلپ گیت، ساپورت مربوط به ایرشیلد ژنراتور، تجهیزات مربوط به سیستم کولینگ، تجهیزات مربوط به مبدل های حرارتی و کوپلینگ اگزوز فن های نیروگاه را از جمله فعالیت های کارگاه تراشکاری نیروگاه مسجدسلیمان عنوان کرد.
معاون فنی و مهندسی سد و نیروگاه مسجدسلیمان همچنین از ساخت ابزار مخصوص و قالب های ویژه جهت ساخت قطعات موردنیاز تجهیزات مختلف خبر داد و افزود: این ابزار به منظور ساخت ساپورت های یاتاقان ژنراتور، خروج بوش ترونیون دیسک شیرپروانه، ساخت راک اوت بریکر، اصلاح و تعمیر ولوهای سیستم CO2 بکار گرفته شده است.
جونعلی وند تاکید کرد: جهت ساخت هرگونه تجهیز نیروگاهی علاوه بر زمان ساخت، هزینه حمل و نقل و مدت زمان توقف واحد را نیز باید در نظر گرفت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG_20180127_134918_574

چهارلنگ رئیس شهرک صنعتی باغملک درگفتگوبااعتماد ازسرمایه گذاران انتظاردارم باحضورخودزمینه اشتغال جوانان رافراهم آورند

شهرک صنعتی باغملک درمسیرجاده اصلی باغملک به ایذه میباشدکه این شهرک ازلحاظ زیربناییکامل وازآب برق ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*