پنج شنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / در دیدار با فعالان اقتصادی صنعت ورزش دکتر سلطانی فر: افزایش کیفیت تولیدکنندگان داخلی در صنعت ورزش محسوس است

در دیدار با فعالان اقتصادی صنعت ورزش دکتر سلطانی فر: افزایش کیفیت تولیدکنندگان داخلی در صنعت ورزش محسوس است

در دیدار با فعالان اقتصادی صنعت ورزش
دکتر سلطانی فر: افزایش کیفیت تولیدکنندگان داخلی در صنعت ورزش محسوس است
دکتر سلطانی فر: افزایش کیفیت تولیدکنندگان داخلی در صنعت ورزش محسوس است

عصر امروز نشست صمیمی فعالان اقتصادی صنعت ورزش کشور با وزیر ورزش و جوانان در این وزارتخانه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر در ابتدای این نشست گفت: کشورهای اطراف ایران غیر از ترکیه تقریبا هیچ کدام در صنعت ورزش حرفی برای گفتن ندارند و اگر ما کیفیت تولیداتمان را بالاتر ببریم یک بازار خیلی خوب در نزدیکی خودمان داریم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: انضافا در دو الی سه سال گذشته هربار که از نمایشگاه تجهیزات ورزشی بازدید کردم سیر تحول و پیشرفت تولیدکنندگان ورزشی داخلی را دیدم. شما علاوه بر توجه به کیفیت در بازاریابی هم قدم های خوبی برداشتید. اقتصاد ورزش در دنیا بسیار بزرگ و در کشور ما متاسفانه کوچک است. باشگاهی مثل رئال مادرید که سالیانه حدود ۷۰۰ میلیون یورو هزینه دارد حدود یک سوم آن را از طریق گردشگری ورزشی و مشتریان باشگاه تامین می کند.
وی تاکید کرد: ما هم باید همین مسیر را برویم و پیگیر بسیاری از حق و حقوق های قانونی خود در این خصوص هستیم. امیدواریم با انرژی شما و همکاری متقابل این مسیر را به سرانجامم برسانیم. با توجه به ظرفیت های موجود و الزامات قانونی که وجود دارد به تمام بخش های مختلف توصیه کردیم از کالاهای تولید داخل استفاده کنند و امیدواریم شرکت های داخلی هم با افزایش کیفیت تولیدشان روزی را رقم بزنند که در همه تمرینات و مسابقات از کالاهای داخلی استفاده شود.
دکتر سلطانی فر در ادامه با اشاره به افزایش کارآفرینی در سراسر کشور طی سال های اخیر گفت: سه سال قبل ما ۱۸ هزار باشگاه ورزشی و الان ۲۶ هزار داریم که این نشان می دهد حدود ۵۰ هزار نفر در این حوزه کارآفرینی شده است و همین حدود هم در بخش خصوصی اتفاق افتاده است. همچنین ۱۳۰۰ پروژه عمرانی فعال در سراسر کشور داریم که افراد زیادی در آن مشغول به کارهستند. تعداد سازمان های مردم نهاد از ۱۶۰۰ در سه سال پیش به ۲۶۰۰ سمن در حال حاضر رسیده است که در این حوزه هم اشتغال زایی مناسبی برای جوانان صورت گرفته است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مذاکرات اولیه به صندوق توسعه ملی برای تسهیلات بانکی ارزان قیمت جهت تکمیل واحدهای صنعتی تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی انجام شده است و امیدواریم بزودی عملی شود. همچنین طی سفری که وزیر ورزش آذربایجان به ایران داشت مذاکراتی انجام شده که اولین نمایشگاه تجهیزات ورزشی ایرانی بزودی در آن کشور برگزار شود که فرصت بسیار مناسبی برای تولیدکنندگان داخلی است.
دکتر سلطانی فر در پایان تاکید کرد: لازم است بزودی کمیته کاری متشکل از نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، وزارت صنعت و معدن، اتحادیه صنف تولیدکنندگان ورزشی،اتاق اصناف و سایر نهادهای مربوطه تشکیل شود تا با برگزاری نشست های ماهیانه موارد مطرح شده در چنین جلساتی برای رفع نیازهای تولیدکندگان عملیاتی شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

کسب و کارهای روستایی جان گرفت

کسب و کارهای روستایی جان گرفت در سال‌های گذشته بسیاری از جوانان روستایی به امید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*