شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / دکتر سلطانی فر: اکثر محورهای بیانیه گام دوم انقلاب روی دوش جوانان است / هر تصمیمی که مراجع قانونگذار برای حوزه جوانان بگیرند همان را اجرا خواهیم کرد

دکتر سلطانی فر: اکثر محورهای بیانیه گام دوم انقلاب روی دوش جوانان است / هر تصمیمی که مراجع قانونگذار برای حوزه جوانان بگیرند همان را اجرا خواهیم کرد

دکتر سلطانی فر: اکثر محورهای بیانیه گام دوم انقلاب روی دوش جوانان است / هر تصمیمی که مراجع قانونگذار برای حوزه جوانان بگیرند همان را اجرا خواهیم کرد
دکتر سلطانی فر: اکثر محورهای بیانیه گام دوم انقلاب روی دوش جوانان است / هر تصمیمی که مراجع قانونگذار برای حوزه جوانان بگیرند همان را اجرا خواهیم کرد

وزیر ورزش و جوانان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شده است، اصل، اساس و چارچوب حرکت کلی نظام و مسیر رشد تعالی نظام در دهه‌های آینده است که مقام معظم رهبری آن را تبیین کرده اند و اکثر محورهای آن روی دوش جوانان است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر عصر امروز در جلسه با اعضای مجمع سمن های استان های خراسان رضوی، همدان و یزد که در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: دنیای امروز در حال تغییرات اساسی مختلفی از جهات روابط، ضوابط، قانونمندی و تعاملات است و اتفاقات سخت افزاری و نرم افزاری در دنیای ارتباط و رسانه، امور سیاسی، اقتصادی، پیشرفتهای همه امور را داشته که موجب توسعه و مشارکت اجتماعی مردم و اصلاح روند تصمیم گیری و تصمیم سازی همراه با گسترش دولت الکترونیک شده است.
وی ادامه داد: همه این اتفاقات و ارتباطات بین ملت ها، همراه با پررنگ شدن نقش ان جی او ها که ابزار تحقق مشارکت اجتماعی مردم هستند روبرو شده است که هنر ما استفاده از همه ظرفیت ها برای رسیدن به اهداف در جهت توسعه فرهنگی و همه جانبه کشور است.
دکتر سلطانی فر با تاکید بر این که کشورهایی که میخواهند از روند توسعه جا نمانند باید در شیوه ها و نحوه تعاملات خود بازنگری کنند، افزود: شیوه های سنتی دیگر کارکرد و سرعت این انتقال را ندارد و ما باید به سرعت به سمت تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری حرکت کنیم.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر افزایش نقش مردم در همه امور گفت: نقش مردم روز به روز در مناسبات اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی و غیره افزایش پیدا می‌کند در نظام مردم سالاری دینی ایران گسترش الزامات برای رشد و توسعه اجتناب ناپذیر است و باید روند ارتباطات دموکراتیک را توسعه دهیم.
دکتر سلطانی فر با بیان اینکه همه امور امروزه باید با نظر مردم باشد، گفت: نظرات مردم باید شکل الکترونیک به خود بگیرد. بر اساس نظر سنجی های الکترونیکی از مردم، تصمیم گیری ها شکل جدید به خود گرفته و رویکردها اصلاح می‌شود.
وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر تأثیر پذیری عجیبی که نیروی بسیج مردمی در امور کشور دارد، گفت: در واقعه سیل اخیر کشور که خسارات زیادی به وجود آمد؛ بسیج مردمی ایجاد شد و سمن ها پای کار آمدند که همه اینها نشان از مشارکت مردم در امور اجتماعی و کمک به حل مشکلات دارد. همچنین این حادثه بزرگ در کشور با مشارکت مردم کنترل شد هرچند خسارات مادی زیاد بود ولی اگر مردم به میدان نمی آمدند و تشکل های مردم نهاد پای کار نبودند خسارات بسیار بیشتری به وجود می‌آمد.
دکتر سلطانی فر با تاکید بر این که باید از این ظرفیت بزرگ مشارکت مردمی و تشکل ها حتماً در دیگر عرصه ها هم استفاده بهینه شود افزود: آیا موضوعاتی مانند مواد مخدر، افزایش طلاق و ازدواج سفید، افزایش کودکان کار، کاهش اشتغال، تکدی گری، افزایش آلاینده ها و سایر ناهنجاری های اجتماعی مخرب تر از سیل نیست؟
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: زمان آن فرا رسیده تا نظام جمهوری اسلامی و همه قوا و ارگان هایش به نقش موثر ان جی او ها در حل مشکلات اجتماعی اعتراف کنند و با دوراندیشی و ژرف نگری از این نیروی بزرگ مردمی استفاده کنند و فقط سیاستگذاری و ریل گذاری حرکت رو به توسعه آنها را فراهم و بعد هم این امور را به مردم واگذار کنند.
دکتر سلطانی فر با بیان اینکه سمن ها با ساز و کاری قانونی می‌توانند بسیار به حل مشکلات اجتماعی کمک کنند افزود: قطعاً سرعت آن ها از سازمان ها و ارگان های دولتی در این زمینه بیشتر خواهد بود.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به زمینه حضور مردم در روند توسعه کشور اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که باید در دستور کار مجمع ملی سمن ها و مجامع استانی قرار بگیرد این است که چگونه می توان زمینه حضور و مشارکت جدی مردم را فراهم کرد و چگونه می توان از شرایط، امکانات و قوانین موجود استفاده کرد تا حضور سمن ها در حل مشکلات مردم و جوانان سهم بزرگی داشته باشند.
دکتر سلطانی فر گفت: مسائلی از قبیل شناسه سمن ها و مسائل اقتصادی و دیگر مشکلات همچنان که قبلاً حل شده با پیگیری ها حل خواهد شد، اما سوال اینجاست زمانی که این همه این مشکلات حل شود چه نقشی داریم و چه کاری می خواهیم انجام دهیم؟
وی ادامه داد: باید ببینیم این رشد کمی و حل مشکلات نهایتا به کجا خواهد رسید؟ هدف ما چیست؟ و می‌خواهیم چه گره ای از کار مردم و جوانان باز کنیم؟ فکر می کنم امروز به بلوغی رسیده‌ایم که به مسائل اصلی و هدف بزرگ فکر کنیم. باید ببینیم معضلات فرهنگی، اجتماعی را چگونه می خواهیم کاهش دهیم. ما نمیخواهیم سمن ها وارد مسائل سیاسی شوند البته در مواردی که دفاع از ارزشهای نظام و انقلاب و به دور از جناح بندی ها و درگیری های سیاسی باشد مانعی نمی‌بینیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که باید به خروجی فکر کنیم، افزود: سمن ها در موضوعات طلاق، مواد مخدر و پدیده هایی که بنیان های خانواده ها را مورد هدف قرار داده اند، چه کاری باید انجام دهند؟ اگر از الان هدف اصلی را نشان ندهیم، این انرژی بسیار ارزشمند و عظیمی که وجود دارد به هدر خواهد رفت.
دکتر سلطانی فر با بیان این که ملت ایران اراده کرده است که مسیر رشد و پیشرفت را طی کند، گفت: مجموعه وزارت ورزش و جوانان علی رغم همه فراز و نشیبی که در حوزه جوانان وجود داشت از فعالیت های خود غافل نشد. از اول گفتیم وظیفه داریم در جهت ساماندهی و حل مشکلات جوانان با استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم کار کنیم و این کار را نیز انجام دادیم. هر زمانی هم هر تصمیمی که مراجع قانونگذار و تصمیم گیر در رابطه با حوزه جوانان گرفتند همان تصمیم را اجرا خواهیم کرد و حرکت خود را ادامه خواهیم داد.
وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شده است گفت: کمیته کاری مشترکی از سوی معاونت امور جوانان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این خصوص تشکیل شده است. این بیانیه اصل و اساس و چارچوب حرکت کلی نظام و مسیر رشد تعالی نظام در دهه‌های آینده است که مقام معظم رهبری آن را تبیین کرده اند و اکثر محورهای آن روی دوش جوانان است.
دکتر سلطانی‌فر اضافه کرد: این تغییر نسل که به مرور در همه عرصه ها تحقق می یابد در همه کشورها وجود دارد که امیدواریم در کشور ما تغییر نسل به صورت مناسبی اتفاق بیفتد و نظام ما که در کوران اتفاقات چهل سال به مرز پختگی و یک شرایط آب دیدگی رسیده با قدرت به راه خود ادامه دهد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG-20200702-WA0165

بازدید نماینده مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ، افشین حیدری مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان ، فرماندار از پروژه های ورزشی شهرستان اندیمشک

بازدید نماینده مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ، افشین حیدری مدیر کل ورزش ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*