چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / سرپرست مستعجل و تسویه حسابهای سیاسی در آموزش و پرورش استان!

سرپرست مستعجل و تسویه حسابهای سیاسی در آموزش و پرورش استان!

سرپرست مستعجل و تسویه حسابهای سیاسی در آموزش و پرورش استان!

پس از کش و قوسهایی که مدیرکل سابق اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سرگذرانید و تا حضور نمایندگانی که به حذف برخی مدیران خوشنام و متخصص آپ اصرار داشتند، به در منزل ایشان و بعضا رفتارهای ناخوشایند کشیده شد؛ و آخرالامر وی استعفا داد، ماراتن ملتمسانه ی افرادی برای بدست آوردن حکم سرپرستی چند هفته ای سرعت گرفت!

این حکم سرپرستی بسیار نازل چنان برای برخی مهم بود که از هیچ اصراری فروگذار نکردند و دربه در بدنبال کسانی گشتند که با فلان نماینده سلام و علیکی داشته باشند و از نماینده بخواهند تلفن کاندیدای ناشناخته را پاسخ دهد!

بالاخره به هر صورت بود، همای سعادت بر شانه های *مهدی رفیعی دهکردی* نشست و حکم سرپرستی موقت این اداره کل به نام ایشان صادر گردید.

بلافاصله شایعاتی مطرح شد که ایشان جلساتی با اعضا موثر ستاد آقای احمدی نژاد گرفته و با رویکردی حذفی، لیستی از مدیران همسو با دولت مستقر و نزدیک به اندیشه اصلاح طلبانه تهیه نموده و بزودی این *پروژه ذبح سیاسی* را بدون در نظر گرفتن شاخص های آموزشی، پرورشی و توانایی مدیریتی کلید خواهد زد.
از آنجا که این شایعه نه با عقل سلیم جور در می آمد، نه منصفانه و نه اخلاقی بود؛ کمتر مورد توجه و باور فرهنگیان استان قرار گرفت. زیرا نام مدیرانی در آن لیست موهوم برده می شد که حتی رویکردی سیاسی در مدیریتشان دیده نمی شد، گرایشاتشان نمود خارجی نداشته و فقط به کار تخصصی خود مشغول بوده اند.

تا اینکه در روزهای گذشته، مختار نیک مقام، مدیر خوشنام اداره آموزش و پرورش باغملک، بدون هر گونه دلیل منطقی و فنی، در بهت و حیرت فرهنگیان آن شهرستان و استان عزل شد!

این بود که دوباره شایعه ی تسویه حساب سیاسی و *”لیست ذبح سیاسی”* مدیران آموزش و پرورش استان خوزستان، ورد زبانها شده و نقل محافل گردیده است.
تا آنجا که نام نفر دوم و سوم لیست مورد نظر دهان به دهان می گردد و از میان اعضا ستادهای انتخاباتی در گذشته های دور و نزدیک نام برده می شود!

حال این پرسش بوجود می آید که دولت مستقر و سرپرست وزارت مربوطه در برابر این اتفاقات چه واکنشی خواهد داشت؛ نیز سرپرست اداره کل مورد نظر چه پاسخی به شایعات و اتفاقات اخیر خواهد داد و برای اقناع افکار عمومی چه خواهد کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

۳۶.۱ میلیارد دلار با دستور روحانی به «سلیمانیه عراق» منتقل شد

۳۶.۱ میلیارد دلار با دستور روحانی به «سلیمانیه عراق» منتقل شد ۳۶.۱ میلیارد دلار با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*