چهارشنبه , ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / معاون درمان علوم پزشکی اهواز: بیمارستان های دانشگاهی در طرح تحول سلامت اشغال تخت بیشتری داشتند

معاون درمان علوم پزشکی اهواز: بیمارستان های دانشگاهی در طرح تحول سلامت اشغال تخت بیشتری داشتند

81834970-70296229معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت ، بیمارستان های دانشگاهی و مرکزی افزایش اشغال تخت بیشتری نسبت به بیمارستان های شهرستان ها داشتند.
دکتر ایرج نظری چهارشنبه در نشست ارزیابی طرح تحول نظامر سلامت در سرسرای مرکزی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: در بررسی طرح تحول سلامت در بیمارستان های استان در برخی شاخص ها رتبه بندی صورت گرفت که پیشینه ای که بیمارستان ها داشتند در فعالیت آنها موثر است.
وی با بیان اینکه بیمارستان ها خدمات متفاوتی ارائه می دهند گفت: بهبود کیفیت فضای هتلینگ که برخی بیمارستان ها آن را اجرا کردند در بیمارستان هایی که عمر کمتری دارند خدمات بهتری ارائه شد.
نظری گفت: در این طرح در زمینه ارائه خدمات به بیماران و دریافت هزینه بیمارستان ها مشکلی نداشتند اما برخی مراکز فروش تجهیزات پزشکی مقداری گله مند بودند که اجازه ندادیم این مساله به صورت معضل درآید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: با توجه به اینکه قسمت عمده منابع مالی ما را بیمه ها در قبال خدمات ارائه شده ما می پردازد با ارائه اسناد مطالبات خود را از سازمان های بیمه گر دریافت می کنیم.
وی افزود: به دلیل تعویق در پرداخت مطالبات ما از سوی سازمان های بیمه گر متاسفانه نتوانستیم در موقع مقرر مطالبات بازار را پرداخت کنیم.
طرح ملی تحول نظام سلامت چند ماه پس از تشکیل دولت یازدهم همزمان در خوزستان و کشور اجرا شد که این طرح در دانشگاه های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی عملیاتی شد و در کاهش هزینه های درمان و بستری و در دسترس بودن خدمات درمان و سلامت نقش داشت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

photo_2018-08-12_20-26-20

محسن خیرالهی خبر داد:اعلام نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش

نتایج داوری دومین دوره جایزه دکتر رادمنش جایزه محیط زیستی رادمنش، ساز و کاری است ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*