یکشنبه , ۳ شهریور ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / مدیرکل کمیته امداد خوزستان: ۲هزار و۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت

مدیرکل کمیته امداد خوزستان: ۲هزار و۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت

مدیرکل کمیته امداد خوزستان:
۲هزار و۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: امسال برنامه ریزی برای ایجاد ۹ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان این کمیته در خوزستان انجام شده و ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به این منظور اختصاص یافته است.
۲هزار و۸۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان اختصاص یافت

مرتضی موصلی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: پارسال پنج هزار و ۸۳۵ فرصت شغلی در خوزستان برای جامعه هدف ایجاد کردیم و یک هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز به مددجویان پرداخت شد.
وی افزود: خوزستان تنها استانی بوده که به صورت کامل اعتبارات مورد نیاز برای اشتغال مددجویان را جذب کرده و برخی بانک ها نیز مبالغ مانده سال ۹۶ را به ما پرداخت کردند.
موصلی گفت: در سال ۹۸ اجرای الگوی نوین راهبردی شغلی و راه اندازی کانون خیرین کارآفرین در دست اقدام است.
وی ادامه داد: این مجموعه با کمک جمعی از خیران و اساتید دانشگاه های خوزستان و مشارکت کمیته امداد فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد.
وی افزود: بحث توانمند سازی خانواده ها از اقدامات اصلی کمیته امداد درسال‌های اخیر بوده که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی بیان کرد: توانمندسازی اقتصادی با محور اشتغال، توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی اولویت های کمیته امداد در سطح مناطق محروم ، توسعه اشتغال خرد، کسب و کارهای کوچک و به ویژه مشاغلی که دارای مزیت نسبی بوده و ارزش افزوده بیشتری را ایجاد می کنند، در اولویت قرار دارد.
موصلی همچنین گفت: قرار است هفت هزار حامی جدید برای حمایت از مددجویان کمیته امداد خوزستان و ایتام در ماه مبارک رمضان شناسایی و جذب شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: پارسال با حمایت حامیان کمیته امداد ۳۵۰ میلیارد ریال در خوزستان جذب و برای کمک به ایتام و نیازمندان هزینه شد.
وی گفت: این کمیته در زمینه جمع آوری زکات فطره هماهنگی با ۳۰۰مسجد و مصلا را در سطح خوزستان انجام داده است.
وی بیان کرد: پارسال ۴۵ میلیارد ریال زکات فطره جمع آوری شد و امسال پیش‌بینی می شود این مبلغ به ۶۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
موصلی گفت:تمامی مبالغ جمع آوری شده از زکات فطره زیر نظر نماینده ولی فقیه در خوزستان ، ائمه جمعه و دبیرخانه زکات شهرستان‌ها در سطح هر منطقه برای نیازمندان توزیع می شود.
وی ادامه داد: هم اکنون ۱۴۷ هزار خانوار شامل ۳۲۱ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد خوزستان قرار دارند که از این تعداد ۱۰۸ هزار خانوار کمک معیشت دریافت می کنند و سایر خانوارها از سایر خدمات کمیته امداد نظیر کمک فرهنگی و اجتماعی بهره مند می شوند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ع) خوزستان گفت: همچنین توسعه طرح‌های دانش‌بنیان از دیگر اقداماتی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

درباره ی admin

همچنین ببینید

دکتر شریعتی (59)

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک کشور و صعود به لیگ برتر

پیام تبریک استاندار خوزستان در پی قهرمانی تیم فوتبال بانوان اویسا خوزستان در لیگ یک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*