پنج شنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ضرورت مديريت پيامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناشی از سيل در خوزستان

ضرورت مديريت پيامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناشی از سيل در خوزستان

ضرورت مديريت پيامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناشی از سيل در خوزستان
معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان بر ضرورت بررسي دقيق پيامدهاي ناشي از سيل در خوزستان و ارائه راهكار براي حل و مديريت مشكلات از سوي دانشگاهيان تاكيد كرد.

دكتر علي‌حسين حسين‌زاده، در نشست کارگروه فرهنگی شبكه ملي جامعه و دانشگاه با اشاره به پيامدهاي ناشي از سيل در خوزستان، اظهار كرد: خطرات ناشي از سيل به پايان مي‌رسد ولي اين بحران پيامدهاي فني، اجتماعي و فرهنگي نيز خواهد داشت و لازم است اعضاي هيات علمي دانشگاه براي حل اين مشكلات كمك كنند و راه حل ارائه دهند.

وي افزود: در حال حاضر بيش از ٩٠ اردوگاه براي اسكان سيل‌زدگان در استان داريم كه اين مكان‌ها، محلي براي اسكان اضطراري و اسكان كوتاه‌مدت در نظر گرفته شده‌اند؛ در نتيجه تا حل مشكل روستاها لازم است به فكر حل مساله اسكان موقت سيل‌زدگان باشيم.

حسين‌زاده تصريح كرد: افرادي كه از خارج استان براي كمك مي‌آيند، مدتي مي‌مانند و كارهايي نيز انجام مي‌دهند، ولي در نهايت مي‌روند و پيامدهاي ناشي از سيل براي خوزستان مي‌ماند و اين ما هستيم كه بايد براي حل اين مشكلات چاره‌انديشي كنيم و لازم است در حوزه مسايل اجتماعي و فرهنگي با دورنماي بيشتري ورود كنيم.

معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان تاكيد كرد: لازم است با بررسي كارشناسانه، مشكلات و پيامدهاي ناشي از سيل در خوزستان را به دقت احصاء كنيم. برخي مشكلات مشاهده شده، نيازمند بررسي دقيق هستند. به عنوان مثال اكنون تعداد زيادي از زمين‌هاي كشاورزي و مزارع نيشكر استان به زير آب رفته و خسارت ديده‌اند و احيا و بازسازي آنها، زمان‌بر است و اين خسارت‌ها بايد به دقت بررسي و به مديران مرتبط در تهران منعكس شود و دانشگاهيان نيز راه‌كارهايي براي مديريت موضوع پيشنهاد دهند.

وي ادامه داد: در حال حاضر بسياري از صنايع كوچك و زمين‌هاي كشاورزي به زير آب رفته و آسييب ديده و اين موضوع ممكن است بر شرايط اقتصادي استان تاثيرگذار باشد، در نتيجه استادان اقتصاد دانشگاه نيز بايد راه‌كارهايي براي جلوگيري از بروز مشكلات اقتصادي براي استان پيش‌بيني كنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

شریعتی

استاندار خوزستان: کانال های سیلاب‌بر با اهمیت‌تر از سیل بندها هستند

استاندار خوزستان: کانال های سیلاب‌بر با اهمیت‌تر از سیل بندها هستند استاندار خوزستان: کانال های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*