جمعه , ۲۲ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / اجتماعی / سیستم زیارت مجازی متوفیان آرامستان‌های اهواز رونمایی شد

سیستم زیارت مجازی متوفیان آرامستان‌های اهواز رونمایی شد

21984_577مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اهواز از تکمیل سیستم زیارت مجازی متوفیان این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین برون عصر امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به اینکه اطلاعات مربوط به متوفیات شهر اهواز فقط از سال ۸۶ به بعد در سیستم ثبت شده بودند و اطلاعات متوفی های قبل از سال ۸۶ فقط در دفاتر ثبت شده بود، اقدام به راه اندازی این سیستم در سازمان آرامستان های شهرداری اهواز کردیم.

وی افزود: پرسنل این سازمان اقدام به جمع آوری میدانی اطلاعات متوفیات به همراه عکسبرداری از همه سنگ مزارها کردیم. همچنین پس از ورود اطلاعات مربوط به ۶۰ هزار متوفی، عکس های قبور آنان را هم اضافه کرده و در سامانه آپلود کردیم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز تصریح کرد: کاربران محترم می توانند پس از وارد کردن یکی از گزینه های جستجو متوفی مورد نظر خود را یافته و پس از زدن دکمه مشاهده، سنگ مزار متوفی را نیز مشاهده کنند.

برون عنوان کرد: هنگام نمایش دادن سنگ مزار متوفی، کاربر با فشردن دکمه (play) زیر عکس سنگ مزار سیستم قرائت فاتحه می کند.

وی بیان کرد: سه گزینه هم در پایین صفحه با عنوان دلنوشته، ارسال دلنوشته و ارسال عکس فعال است که کاربران می توانند ادعیه، فاتحه و دلنوشته های خود را به نمایش بگذارند و در صفحه متوفی برای همیشه نمایش داده می شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز ادامه داد: در صورتی که کاربران بخواهند عکس سنگ مزار متوفی را تغییر دهند از گزینه ارسال عکس می توانند اقدام کنند.

برون یادآور شد: گزینه های آلبوم تصاویر، وصیتنامه شهدا، بیوگرافی هنرمندان و پیشکسوتان، آثار هنرمندان و غیره نیز از گزینه هایی هستند که در دست اقدام بوده و در هفته های آینده به این سامانه افزوده می شوند.

وی اظهار کرد: البته راه اندازی این سیستم به دلیل تأکید شهردار اهواز بوده و بعد از تهران دومین کلانشهری بوده که این سیستم را راه اندازی کرده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اهواز تأکید کرد: ساماندهی مزار شهید و همرزمانش، اختصاص قطعه ویژه شهدای حرم، رسیدگی و ساماندهی مسجد گلزار شهدا و اصلاح ساختمان اداری آرامستان ها از دیگر کارهای انجام شده این سازمان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست خبری از سامانه رونمایی شده و خبرنگاران بعد از نشست از سالن های تطهیر و قطعه هنرمندان بهشت آّباد اهواز بازدید کردند.

شهروندان اهوازی می توانند از طریق آدرس www.orujian-ahwaz.com به این سامانه دسترسی پیدا کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

5_image (9)

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری

انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*