یکشنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۸
سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه موقت اهواز: سیاست امیرالمومنین(ع) خدمت به مردم بود

امام جمعه موقت اهواز: سیاست امیرالمومنین(ع) خدمت به مردم بود

امام جمعه موقت اهواز:
سیاست امیرالمومنین(ع) خدمت به مردم بود

امام جمعه موقت اهواز گفت: دوره پنج ساله حکومت داری امیرالمومنین(ع) دوره عدالت بود؛ ایشان این عدالت را نخست از خود آغاز و سپس به خانواده و سایرین تعمیم داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن زاده با تبریک سالروز ولادت امام علی(ع) و روز مرد اظهار کرد: امیدوارم این عید بزرگ فرصتی برای آشنایی بیشتر ما با شخصیت آن حضرت و قدم برداشتن محکمتر، استوارتر و سریعتر در مسیر مولا امیرالمومنین(ع) باشد.

وی تصریح کرد: شخصیت امیرالمومنین(ع) شخصیتی استثنایی است؛ ایشان تربیت یافته وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) هستند. پیامبر اکرم(ص) در حدیثی فرموده است من تربیت یافته حق تعالی هستم و علی ابن ابیطالب(ع) تربیت یافته من است. بنابراین شخصیت امام علی(ع) بسیار والا است و بالاترین شاگرد وجود مقدس پیامبر(ص) است.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ابعاد مختلف شخصیت امیرالمومنین(ع)، تصریح کرد: ایشان تنها عبادت یا عرفان نداشتند بلکه در کنار این موارد، در مهم ترین مسائل اجتماعی و سیاسی تاثیرگذار بودند. سیاستی که در عین عدالت بود و تنها برای کسب یا حفظ قدرت نبود؛ سیاست امیرالمومنین(ع) برای خدمت به مردم بود.

حسن زاده بیان کرد: دوره پنج ساله حکومت داری امیرالمومنین(ع) دوره عدالت بود؛ ایشان این عدالت را نخست از خود آغاز و سپس به خانواده و سایرین تعمیم داد.

وی ادامه داد: در دوران حکومت امام علی(ع) برقراری عدالت، دانش، علم و خدمت به مردم قابل مشاهده بود. همچنین دور بودن از اشرافی‌گری، داشتن زندگی بسیار ساده امام علی(ع) و بی اعتنایی به دنیا درس هایی است که کارگزاران و حاکمان نظام جمهوری اسلامی بسیار باید مورد توجه قرار دهند. دلسوزی مردم برای یکدیگر، خیرخواهی مردم برای مسئولین و ابعاد مختلف زندگی امام علی(ع) نیز باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پیش‌بینی بالا آمدن آب رودخانه‌های خوزستان

پیش‌بینی بالا آمدن آب رودخانه‌های خوزستان اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به پیش‌بینی‌ بارندگی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*